İzmir’de yaşayan müzisyen Sabina Urfan, söz ve müziği kendisine ait olan düzenlemesini Ozan Sarıboğa’nın yaptığı “Kamelya” adlı şarkısını dinleyicileriyle buluşturuyor.

Her çalışmasında bir toplumsal duyarlılığı dile getiren sanatçı, derin umutsuzluğa ve mutsuzluğa gömülmüş çağımız insanına bir nebze olsun umut olabilmek için lirik, hareketli ezgisiyle yaz akşamlarındaki bungun havayı dağıtmaya çalışıyor.

Azerbaycan doğumlu olan sanatçı, orada 13 yıl piyano eğitimi aldı. Halen beste ve şarkı çalışmalarını eşi müzisyen Alp Murat Alper’le birlikte İzmir’de devam ettirmekte.

Sabina Urfan’ın yeni teklisi “Kamelya” tüm dijital ortamlarda ve video klip olarak kendi YouTube kanalında 7 Ağustos’tan itibaren yayında olacak.

Sanatçının son çalışmasıyla ilgili yayınlanan basın bülteninde şarkının oluşum süreci hakkında bilgi verilmiş.

Söz ve müziği kendisine ait bu şarkı için sanatçı; “Yüzlerde gülümseme, bir dans etme isteği verirse mutlu olacağım.

 Geçen yıl “ırgat çocuklar” ile çalışan, suistimal edilen işçi çocuklara dikkat çekmeye çalışmıştım. Bu defa, gittikçe zorlaşan hayat şartları yüzünden kararan içimize birkaç damla su serpmek istedim.

Sevgiden bahseden bir yaz şarkısının ne kadar işe yarayacağını elbette bilemem. Ama elimden gelen şimdilik bu.

Dediğim gibi; yüzlerde gülümseme, bir dans etme isteği verirse mutlu olacağım” diyerek düşüncelerini bizlerle paylaşmakta.

Düzenlemesini Ozan Sarıboğa’nın yaptığı şarkının video klibinde ise Erkan Güneş’in imzası var.

Çalışmayı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Söz-Müzik: Sabina Urfan

Düzenleme: Ozan Sarıboğa

Video Klip: Erkan Güneş

Dans Ekibi: Ali Kemal Çetinkaptan – Demet Demir

Kapak: Halil Lütfü Alper