Binance, yakaladığı global ün ile bilinen bir kripto para borsası. Bu borsayı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise kullanıcılarına sunduğu avantajlı komisyon indirim oranları. Tıpkı global Binance sistemindeki benzer şekilde Binance TR de kullanıcıları için özel bir indirim avantajı sunar. Binance TR referans kimliği programının bir parçası olarak sunulan bu avantajlar, her kullanıcının mümkün olan en düşük ödemeleri yaparak kripto para ticaretine katılmasını sağlar. Peki sayısız ayrıcalığı ile öne çıkan Binance TR referans kimliği nedir, nasıl çalışır ve size ne gibi avantajlar sağlar?

Aklınızdaki sorulara yanıt vermeden önce kısa bir bilgilendirme; eğer Binance TR ekosistemine katılarak indirim fırsatı elde etmek istiyorsanız, hesap oluşturma sayfasında girmeniz gereken Binance TR referans kimliği A624LDPY’dir.

Binance TR Referans Kimliği Nedir?

Klasik Binance borsasında sıklıkla kullanılan bir özellik olan referans kimliği, Binance TR kullanıcılarına da sunulan araçlardan. Türkiye’deki yatırımcılar için kripto para ticaretini çok daha kolay hale getiren Binance, özellikle sunduğu Binance referans kimliği aracı ile tanınıyor. Bu nedenle Türk yatırımcılar arasındaki en popüler sorulardan biri de Binance TR referans kimliği ne demek ve ne işe yarar gibi sorular.

Güncel olarak sayısız kripto para birimini destekleyen Binance TR borsası, sahip olduğu dikkat çekici işlem hacimleri ve komisyon indirimleri nedeniyle Türk yatırımcıların favorilerinden biri. Gerek doğrudan işlem yapmak, gerekse global Binance borsasında elde edilen karı Türk banka hesaplarına aktarmak için tercih edilen bu borsada özel bir referans kimliği programı mevcut. Sıklıkla aratılan konulardan olan Binance referans kimliği nedir sorusu, aslında her Binance yatırımcısının sahip olduğu orjinal bir koda karşılık geliyor.

Binance üzerinde hesap oluşturduğunuz zaman, borsa sadece size özel bir kullanıcı kimliği tanımlıyor ve bu kodun başka kullanıcılarla paylaşılması mümkün oluyor. Yeni kullanıcılarla paylaşan kod hem sizin hem de karşı tarafın farklı şekillerde avantaj elde etmesini sağlıyor. Peki sahip olduğunuz Binance referans kimliği ne işe yarar ve size ne gibi bir getiri sunar?

Binance TR Referans Kimliği Ne İşe Yarar?

Gelelim Binance referans kimliği nedir, ne işe yarar konusuna…

Binance üzerinde her kullanıcı kendi koduna sahip olsa da bu kodların farklı kullanım alanları vardır. Referans kodunun en temel özelliği, yatırımcıların her türlü kripto para ticaretinde indirimli ödemeler yapmasını sağlamaktır. Bilindiği gibi her borsa, üyelerinden başarıyla tamamlanan işlemler karşılığında belirli oranda komisyon keser. Bu oranları minimum seviyede tutmasıyla bilinen Binance, bunun için referans kimliği sistemini kullanır. Buna göre; ilk kayıt sırasında başka birinin referans kodunu kullanarak kayıt olduğunuz zaman, sonraki dönemde gerçekleştireceğiniz bütün kripto para işlemlerinde komisyon ödemelerinde indirim hakkı kazanırsınız. İndirim oranı %5, %10 ve %20 gibi referans kimliği sahibinin belirlediği bir seviyede olabilir. Örneğin; Binance TR kayıt olurken referans kimliği kullandığınızda, bu programa otomatik olarak kayıt yapar ve komisyon ödemelerine harcanan tutarı düşürürsünüz. Özellikle sık alım-satım yapan yatırımcılar için ciddi bir indirim avantajı sunan bu sistem, kod sahibi için de faydalıdır.

Referans kimliğinin kod sahibi açısından sağladığı fayda ise, bu kimlik ile kayıt olan üyelerin yaptıkları her işlemden belirli oranda komisyon ödemesi almasıdır. Binance borsası sağladığı indirimin bir kısmını referans kimliği sahibinin hesabına ücret olarak yansıtır. Bu ücretler düşük bütçeli olsa da özellikle uzun vadede hesabınızda para birikmesini sağlar. Özetle, Binance TR borsasına kayıt olurken başka birinin referans kimliği kullanmak ve kendi kimliğinizi yeni kullanıcılarla paylaşmak size çift taraflı avantaj sağlar.

Siz de Binance borsasına kayıt olarak indirim ödemelerinden faydalanmak istiyorsanız, kayıt sırasında eklemeniz gereken Binance TR referans kodu A624LDPY şeklindedir.

Binance TR Referans Kimliği Nasıl Alınır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, her Binance TR kullanıcısının kendine ait bir referans kimliği vardır. Peki Binance referans kimliği nasıl alınır ve nerede bulunur? Referans kimliği, hesap oluşturduktan sonra doğrudan kullanıcı profiline tanımlanan bir koddur. Daha sonra yeni referans kimliği oluşturarak farklı platformlarda paylaşma şansınız olsa da ilk aşamada yapmanız gereken tek şey referans kodunun nerede olduğunu bulmaktır.

Binance hesabınız varsa ve Binance referans kimliği nerede yazar diyorsanız, kişisel kodunuza ulaşmak için öncelikle hesaba giriş yapmalısınız. Daha sonra ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan kullanıcı profiline tıklayıp sırasıyla “Referans - Bonus Kazan” seçeneklerine tıklamalısınız. Aynı işlemi uygulama üzerinden benzer adımları takip ederek de gerçekleştirmeniz mümkün. Bu kısma geçiş yaptıktan sonra karşınıza mevcut referans kimliği ile bu kimliğe ait bir URL bağlantısı çıkar. Sosyal çevreniz ve online ağınız üzerinden paylaşım için uygun olan referans kimliğini, alt tarafta yer alan “şimdi davet et” butonu ile dilediğiniz kişilere ulaştırarak ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca “yeni kod oluştur” seçeneğinden dilerseniz yeni bir referans kimliği belirleyebilir ve diğer platformlardan gelecek kullanıcılar için farklı bağlantı linkleri tanımlayabilirsiniz. Bu şekilde hangi ağdan ne kadar kullanıcı geldiğini ve ne kadar kazandığınızı takip etmek çok daha kolay olur.

Opsiyonel Binance TR Referans Kimliği Ne Demek?

Binance TR hesabına kayıt olurken ana sayfa üzerinden “Kayıt Ol” butonuna tıklamalısınız. Daha sonra e-posta, telefon numarası ve şifre bölümlerini doldurarak, hizmet koşullarını onaylayıp kayıt oluşturabilirsiniz. Fakat böyle bir kayıt işleminde herhangi bir referans kodu kullanmadığınızdan indirim avantajı da elde edemezsiniz. Çünkü Binance TR referans kimliği hesap açıldıktan sonra eklenemez, bu nedenle indirim elde edebilmek için ilgili kimliğin ilk üyelik sırasında eklenmesi gerekir.

Eğer başka bir kullanıcının referans kimliğini kullanmak istiyorsanız; e-posta, telefon numarası ve şifre kısımlarını doldurduktan sonra en altta yer alan “Binance TR referans kimliği (opsiyonel)” sekmesini de doldurmalısınız. Bu kısma başka bir kullanıcının referans kimliğini eklemek tamamen opsiyoneldir, dolayısıyla siz istemediğiniz sürece hesabınıza başkasının kodu daha sonradan eklenemez. Kimi kullanıcılar ise referans kimliğinin yanı sıra, doğrudan bağlantı linki paylaşmayı tercih eder. Bu kullanıcının linkine tıkladığınızda, Binance TR kayıt olma sayfasına yönlendirilirsiniz ve buradaki referans kimliği kısmı otomatik olarak doldurulmuş olur.

Siz de indirimli komisyon ödemeleri elde etmek için Binance referans kimliği (opsiyonel) kısmını A624LDPY kodu ile doldurabilir ve devam eden dönemdeki bütün ticaret işlemlerinde düşük ödeme avantajı kazanabilirsiniz!

Kaynak: https://kriptoparadunyasi.net/