Karayılan: Cizre’de polisler Arapça konuşuyor

Murat Karayılan, eylemsizlik kararını sürdüreceklerini belirtti

Karayılan: Cizre’de polisler Arapça konuşuyor

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Murat Karayılan, aldıkları eylemsizlik kararının ardından operasyonların daha da arttığını belirtti. Operasyonlara Arapça konuşan bazı kişilerin de katıldığını iddia eden Karayılan, “Bunlar kim?” diye sordu.

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Murat Karayılan, Sterk TV’ye konuştu. Eylemsizlik kararını sürdüreceklerini belirten Karayılan, ancak kararın ardından operasyonların daha da arttığını ifade etti.

Eylemsizlik kararının operasyonlara cevap vermeme anlamına gelmediğini kaydeden Karayılan, “Ordu Hulusi Akar’ın komutanlığında Erdoğan’ın iktidarı için devreye girmiş. Bu savaş saray ve seçim savaşıdır” dedi.

Saldırıların son bulması halinde bir tek damla kanın dökülmeyeceğini söyleyen Karayılan, kendilerine çağrı yapan  güçlere çağrı yaptı, “Bu savaş yanlılığına karşı tavır sahibi olun” dedi.

Karayılan’dan operasyona çıkan askerlerle ilgili ilginç bir iddia geldi. Hakkari’deki operasyonlar sırasında bazı telsiz konuşmalarının Arapça yapıldığını ifade eden Karayılan, “Cizre’de polisler Arapça konuşuyor, bunlar Türk askeri değil, kimdir, nedir?” diye konuştu. (İMC)

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 16:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

devletin oyunu biter mi