Cemil Bayık, Davutoğlu'nu Diyarbakır Cezaevi işkencesi Esat Oktay Yıldıran'a benzetti!

Esat Oktay Yıldıran, Diyarbakır Cezaevi'nde '80 darbesinden sonra yaptığı işkencelerle biliniyor

Cemil Bayık, Davutoğlu'nu Diyarbakır Cezaevi işkencesi Esat Oktay Yıldıran'a benzetti!

Özgür Gündem'de yer alan habere göre, KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Azadiya Welat Gazetesinde bugün yayınlanan makalesinde Türkiye'nin saldırılarını değerlendirdi.

PKK’nin tarihsel direnişinden örnekler veren Bayık, yapılan katliamların hesabını soracaklarını belirtti. Bayık, makalesinde, “Türk devleti ve hükümetinin son zamanlardaki söylem ve tutumları Kürt halkına yaklaşımının belgesidir. Sömürgeci, hegemonik, üstenci ve azarlayıcı dil kendisini en üst biçimde göstermiş bulunuyor. Başbakan Davutoğlu her gün Kürtlere devletin gücünü nasıl göstereceğini söylüyor. Aynı Gever’deki bir polisin Kürt işçilerini yere yatırıp ‘Türk’ün gücünü göreceksiniz!’ demesi gibi.


Diyarbakır Cezaevi'nde yaptığı işkencelerle bilinen subay Esat Oktay Yıldıran ile Davutoğlu arasında paralellik kuran Bayık, yazısının devamında şöyle dedi: “Artık Kürt gençleri, çocuklara, analarına, babalarına, kardeşlerine yapılanın hesabını mutlaka soracaklardır. Kürt’ün gücü onlara gösterilecektir! Kürt’ün yeter ki önderi ve öncüsü olsun.”

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 10:58
YORUM EKLE