07 Eylül 2015 Pazartesi 18:52
Hürriyet'ten AKP'li vekile suç duyurusu

Hürriyet Dünyası'na gerçekleşen saldırıyla ilgili savcılığa yapılan suç duyurusunda aralarında AKP Gençlik Kolları Başkanı, üyeleri ve AKP İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın'ın da bulunduğu kişilerin "Mala Zarar Verme", "Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" , "Konut Dokunulmazlığını İhlal", "Suç İşlemeye Tahrik" ve "Hürriyeti Tahdit" suçlarını işledikleri belirtildi.

TEHDİTLER YAĞDIRDI

Hürriyet Gazetesine dün gece düzenlenen saldırının ardından konuşan AKP Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, sloganlar atan saldırgan kalabalığa seslenmişti. Boynukalın, sürekli tehditler yağdırdığı konuşmasında şunları söylemişti:

'SEÇİMDEN NE ÇIKARSA ÇIKSIN SENİ BAŞKAN YAPTIRACAĞIZ'

“Bu noktadan sonra HDP’nin PKK ’yla, PKK’nın Zaman Gazetesi ile, Zaman Gazetesi’nin de Aydın Doğan’la hiçbir farkı kalmamıştır. Hepsi birer terör örgütüdür. Ve bu adamlara karşı bizim söyleyeceğimiz tek bir şey vardır. Her şeyi Cumhurbaşkanı, başkan olamadığından dolayı yapıyor diyorlar. Biz de şunu söylüyoruz. 1 Kasım’daki seçimden sonra ne çıkarsa çıksın, seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız.

‘DEFOLUP GİDECEK’

Sizler bugün buraya gelerek, sadece AKP Gençlik Kolları’nın bireyleri değil, AKP İstanbul’un bireyler değil, teker teker ümmet coğrafyasındaki bütün şehitlerimizin, bütün kardeşlerimizin, Suriye’deki, Irak’taki, Myanmar’daki ve bütün mazlum insanların tamamının kardeşi olduğunuzu söylüyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Allah’ın izniyle, sadece Aydın Doğan medyası değil, bütün HDP’siyle, PKK’sıyla, bütün terör örgütleriyle ve ilk başta da Fethullahçı terör örgütüyle, biz başkan yaptırdıktan sonra onlar da defolup gidecek …”

SALDIRIDAN SONRA: ŞİDDET OLMASIN

Boynukalın’ın saldırıdan sonra yaptığı tehdit dolu konuşmada, polisler araya girdikten sonra gruba sükunet çağrısı yapması ayrıca dikkat çekmişti: “Kardeşler, bize yakışan basın açıklamasını yaptıktan sonra düzgün bir şekilde buradan ayrılmak. Hiçbir şiddet olayı göstermeden…”


Son Güncelleme: 07.09.2015 18:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
dimitri 2015-09-08 11:34:45

nefret sucu isliyen hedef gösterene lanet olsun medeni insan diyalogla demokrasi ile derdini anlatilir kabul edilmezsse de kudurmaz