Antalya polisi muhalif öğrenci istemiyor

Hükümet Öcalan’la temasta polis ve mahkemeler öğrencilerin peşinde…

Antalya polisi muhalif öğrenci istemiyor

Meral Geylani / Antalya

22 yaşındaki İlknur Ünal Antalya'da 8 Haziran 2014'te Lice'deki karakol inşaatları protestosu sırasında katledilen iki genç için düzenlenen eyleme katıldığı gerekçesiyle “terör örgütü propagandası yapmak” ve “suçu ve suçluyu övmek” iddiası ile mahkemeye çıktı.

Eski Akdeniz Üniversitesi uluslararası ilişkiler öğrencisi ve yeni Sakarya Üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü öğrencisi olan İlknur Ünal'ın mahkemesine kendisini desteklemek için ÇHD (Çağdaş Hukukçular Derneği) Antalya Şube Başkanı avukat Nusret Gürgöz ve arkadaşları da katıldı.

İlknur Ünal’ın, Abdullah Öcalan’ın tutuklanarak Türkiye’ye getirilmesinin yıldönümü olan 15 Şubat'ta düzenlenen protestolara ve 1 Mart'ta HDP'ye yapılan saldırıları kınama amacı ile yapılan basın açıklaması ve yürüyüşe katılması gerekçesiyle 14 ve 17 Ekim'de iki mahkemesi daha var.

İlknur Ünal, Antalya'da çalıştığı işyerine polislerin geldiğini ve işyeri sahibine kendisinin "terörist" olduğunu ve işten çıkarılması gerektiğini söylediklerini belirtti.

İlknur Ünal polislerin babasının dönerci dükkanına da müşteri gibi geldiklerini, yemek yedikten sonra baba ve annesini, kızlarının eylemlere katılmaması için uyardıklarını ve annesinin bu olanlardan çok rahatsız olup ürktüğünü anlattı.

“TERÖRÜ YAPAN LİCE’DE İNSANLARI ÖLDÜRENLER”

Mahkeme sırasında hakimin kendisine "terörü destekleyip desteklemediğini" sorması üzerine İlknur Ünal, Lice'de insanları öldürenlerin terör yaptığını, bunlara karşı protesto eylemine katıldığını, ayrıca çözüm sürecinde artık milletvekillerinin bile İmralı'ya gittiklerini ve kendisinin terör ile bağlantılı bir davranışta bulunmadığını belirtti. Ünal'ın mahkemesi 29 Eylül 2014'e ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 19:49
YORUM EKLE