05 Şubat 2015 Perşembe 08:28
Tekstil işçileri maaş alamayınca, Mavi Jeans’in ürünlerine el koydu

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Mavi Jeans’e de üretim yapan Arslan Tekstil İşçileri, ücretlerinin 3 aydı verilmemesine karşılık markaya teslim edilecek 2.5 milyon liralık ürüne el koydu.

‘3 AYDIR MAAŞ ALAMIYORUZ’

Firma sahibi Mehmet Yıldız’ın kendilerini dolandırarak üç aylık ücretlerini vermediğini söyleyen işçiler atölye önünde eylem yaptı. İşçiler adına açıklama yapan Şükrü Yıldız, “Faaliyete başladığımız günden bu yana arkadaşlarımız maaş alamadı. Çalışanların sigorta girişleri yapıldı fakat daha sonra primleri yatırılmadı. Yani sigortada tüm işçiler için girdi-çıktı yapıldı” dedi.

BirGün’de yer alan habere göre firmada çalışan 60 işçinin patron Mehmet Yıldız’dan 50 bin TL’ye yakın alacağı olduğunu belirten Yıldız, “Sonradan öğrendik ki daha önce de Tekirdağ ve Çorlu’da aynı şekilde birçok insanı mağdur etmiş” dedi. Yıldız, daha sonra şunları söyledi:‘ALACAKLARIMIZI ALMADAN BURADAN MAL ÇIKMAYACAK’


“Bu malların piyasa değeri yaklaşık 2,5 milyon TL’dir. Bizim Mehmet Yıldız’dan alacağımız ise yaklaşık 50 bin TL. Biz alacaklarımızın ödenmesini ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Aksi halde buradan mal çıkmayacak. Arkadaşlar birkaç kez ellerinde benzin bidonları ve ateşle buraya geldiler. Zor engel olduk. Geceleri burada yatıyoruz, nöbet tutuyoruz.”

Patron Mehmet Yıldız’ın Mavi Jeans’ten her hafta ödeme aldığını ancak işçilere ödeme yapmadığını kaydeden Yıldız, “Şimdi de buraya Mavi Jeans’ten kamyon gönderildi. İçerideki malları alacaklarmış. Biz alacaklarımızı almadan buradan mal çıkartmayacağız” dedi.

AVUKAT, EYLEMİ GÖRÜNCE KAÇTI

İşçiler, eylem yaptığı sırada patron Yıldız’ın avukatı atölyeye geldi. işçilerin gösterdiği tepki üzerine avukat hızla atölyeden ayrıldı.

Son Güncelleme: 05.02.2015 08:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.