Kedi videoları stresi azaltıyor

7 bin kedi severe internette kedi içeriklerine bakarken nasıl etkilendikleri soruldu

Kedi videoları stresi azaltıyor

ABD'de yapılan araştırma, internette kedi içerikli video izlemenin ve fotoğraflara bakmanın, zaman öldürmekten çok stresi azaltmaya yardım ettiğini ortaya koydu.

Indiana Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmada, 7 bin kedi severe internette kedi içeriklerine bakarken nasıl etkilendikleri soruldu.

Al Jazeera'de yer alan habere göre Araştırmanın başını çeken Jessica Gall Myrick, "Birçok insan kedi videosu izlemenin akademik araştırma için anlamsız olduğunu düşünebilir ancak çok sayıda insan bunu yapıyor" ifadesini kullandı.

Computers in Human Behavior dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, insanlar kedi videoları izlerken negatif his ve düşünceleri azalıyor. Baş ağrıları ve üzüntüleri azalıyor.

Araştırma, internette kedi videolarına en çok tıklayan kedi sahipleri ve insanların 'çekingen' ve 'sıcak kanlı' kişiler olduklarını öne sürdü.

İnternetin insanlar üzerindeki etkisini ölçmek için kedilerin daha fazla analiz edilmesi gerektiğini ifade eden Myrick, 'popüler kültürün en önemli içeriklerinden biri olan kedi videoları sayesinde önemli bilgiler elde edebileceğimizi' kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 21:04
YORUM EKLE