'62 Dersim'li futbolcuya yumruklu saldırı!

Gençlerbirliği futbolcusu Deniz Naki, Ankara'da sokak ortasında 3 kişi tarafından dövüldü…

'62 Dersim'li futbolcuya yumruklu saldırı!

Koluna 'Dersim 62' dövmesi yaptırdığı ve Alevi olduğu için Facebook'tan ırkçı saldırılara uğrayan Gençlerbirliği futbolcusu Deniz Naki, Ankara’da sokakta saldırıya uğradı.

Naki kendisine yapılan saldırıyı şöyle anlattı:

“Pazar günü tatil günümüzdü. Yemek almaya gittiğim sırada üç kişi benim yolumu kesti. Bana defolup gitmemi söylediler. Kendi başıma dışarıya çıkamıyorum. Takım arkadaşlarım için de endişeliyim. Onların da başına bir şey geleceğinden korkuyorum. Burada olmamın artık hiç bir anlamı yok. Beynimde sürekli dönen bu hadise beni mahvediyor. Artık dayanamıyorum. Babam da çok endişeli.”

Deniz Naki bu saldırının ardından Gençlerbirliği ile karşılıklı anlaşarak sözleşmesini feshetti.

25 yaşındaki Deniz Naki bu sezon ligde oynanan 5 resmi maçta da forma giyemedi. (Radikal)

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2014, 16:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
roza asma
roza asma - 3 yıl Önce

...bu ülkede dersimliler olmasa devrimci gençlik omasa ülke çoktan paranpurçuk olmuştu çünkü insanlık onlarda var.hem fakir fukaranın yanındalar,temiz toplumisterler kaliteli eğitim isterler adalet isterler,hukuksuzluklara karşı direnirler bedel öderler.faşislerin pisliklerini ortaya dökerler hep hesap sorarlar halkçıtırlar.her kötülüğe karşı mücadele ederler.yaşasın devrimcilerin birlikleri savaşa hayır! faşizme karşı omuz omuza .fıtbolculara saldırıyorlar kınıyorum.dersim halkı devrimci halktır.her zaman dersimlilerin yanındayım futbolcuya geşmiş halk olarak her türlü şidete karşı çıkmalıyız