1453 Kartallar'ın lideri cezaevinde

'Çarşı'ya Karşı' grubun lideriydi…

1453 Kartallar'ın lideri cezaevinde

"1453 Kartallar" adlı taraftar grubunun kurucusu ve lideri Aşkın Aydoğmuş (45), sahtecilik davasından aldığı 10 yıl 8 ay cezası Yargıtay tarafından onananınca cezaevine konuldu.

AK Parti iktidarını destekleyen Beşiktaşlı bir grup taraftar tarafından kurulduğu iddia edilen “1453 Kartallar” sosyal medyada, “Vatan haini Çarşı grubuna karşı 1453 Kartal grubu kuruldu” sloganıyla taraftar toplamaya çalışıyordu.

Felsefesi sadece “Çarşı’ya Karşı” olmak olduğu iddia edilen grup Beşiktaş-Galatasaray maçında çıkan olaylardan sonra adını duyurmuştu.

1453 Kartalları'nın lideri ve kurucusu Aşkın Aydoğmuş hakkında kurduğu şirket aracılığıyla dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla dava açıldı.

Dava sırasında, İstanbul'da oturan 6 kişiye, satın aldıkları eşyalar karşılığından senet imzalatıldığı, daha sonra da senetler üzerindeki rakamlarla oynama yapılarak sahtecilik yapılığı tespit edildi.

Tutuksuz yargılanan Aşkın Aydoğmuş, “Resmi Belgede Sahtecilik" suçundan 10 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Aşkın Aydoğmuş'un bu cezası 6 Eylül 2011 tarihinde Yargıtay tarafından onandı.

İki yıldır polis tarafından aranan ve inşaat işleri yaptığı için Rusya'ya gittiği belirtilen Aşkın Aydoğmuş'un geçen hafta İstanbul'a geldiği tespit edildi. Büyükçekmece'deki evinde gözaltına alınan Aşkın Aydoğmuş Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Aydoğdu, tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi. (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2013, 09:41
YORUM EKLE