Yıldırım: 1 Kasım’ın gerçek mimarı Tayyip Erdoğan’dır

AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Erzincan’da 1 Kasım seçimlerini değerlendirdi

Yıldırım: 1 Kasım’ın gerçek mimarı Tayyip Erdoğan’dır

AKP İl Başkanlığı tarafından Erzincan’ın Kavakyolu beldesinde onuruna verilen yemekte konuşan Binali Yıldırım, 1 Kasım seçimlerine değinerek “AKP hareketinin” doğal liderinin ve 1 Kasım başarısının gerçek mimarının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi ve ekledi: “Onun vizyonu ile çıktığımız bu yolda başbakanımız, genel başkanımız başta olmak üzere, bütün teşkilatlarımız, bütün adaylarımız, bütün belediye başkanlarımız el ele vererek, kadınlarımız gençlerimiz aynı heyecanla aynı sevinçle bir olarak beraber olarak Türkiye’de ve Erzincan’da yeniden destan yazdı.”

“TÜRKİYE’NİN İHTİYACI İSTİKRARSA, BUNUN YOLU BAŞKANLIKTIR”

Türkiye’de başkanlık sisteminin mutlaka konuşulması gerektiğini ifade eden Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başkanlık sistemi deyince 7 Haziran öncesi kara bir propaganda yapıldı. ‘Başkanlık sistemi diktatörlüktür, Recep Tayyip Erdoğan kendisi için başkanlık istiyor’ diye. Kardeşim 10 Ağustos 2014 Cumhuriyet tarihinde hiçbir faniye nasip olamayacak kadar 14 parti karşısında blok oluşturmasına rağmen yüzde 52 millet desteği ile cumhurun başkanı olmuş daha ne olacak. Ama Türkiye’nin ihtiyacı eğer istikrarsa, eğer güçlü siyasi iktidarsa bunun yolu başkanlıktır. Bu sistem Türkiye’nin geleceği için tartışılmalıdır, gerçek yönleri ile konuşulmalıdır.”

ERDOĞAN SİHİRBAZ DEĞİL,USTADIR

Avrupa ve Amerika’nın bilinen siyasetçilerinin Erdoğan’ı “siyasi sihirbaz” olarak nitelendirdiğine dikkati çeken Yıldırım; Tayyip Erdoğan’ın siyasi sihirbaz değil, siyasetin ustası olduğunu söyledi. Erdoğan’ın ülkeyi 4 ayda kaostan, istikrarsızlıktan ve moral bozukluğundan tekrar istikrara, güvene, kardeşliğe, birliğe, beraberliğe getirmeyi başardığını savunan Binali Yıldırım, Türkiye büyük bir tehlikenin eşiğinden döndüğünü belirtti. Türkiye’de tek sorununun PKK olduğuna vurgu yapan Yıldırım, 1 Kasım’da bu sorunun Türkiye’nin gündeminden kaldırılması mesajı verildiğini söyledi. (Zete)

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2015, 22:25
YORUM EKLE