13 Aralık 2014 Cumartesi 22:45
Yavuz Bingöl 'Etme'yi okudu, Erdoğan alkışladı

Yavuz Bingöl, Şeb-i Arus töreninde Mevlana'nın "Etme" şiirini okudu. Bingöl, "Sayın Cumhurbaşkanım değerli konuklar 30 yıllık müzik hayatım boyunca barışın, sevginin kardeşliğin ötesinde hiçbir amaç gütmedim. Bugün de bütün aleme barışı sevgiyi aşkı üfleyen Hazreti Mevlana'nın gecesinde olmaktan çok mutluyum" dedi. Erdoğan da konuşmasının ardından Bingöl'ü alkışladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ortak düzenlediği Mevlana'nın Vuslat Gecesi; "3. Şeb-i Arus" İstanbul etkinliğine katıldı.

Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilen törende ilk olarak Mustafa Ceceli sahne alarak ilahi söyledi ardından ise türkücü Yavuz Bingöl sahneye çıktı.

Taşkın Sabah Orkestrası'nın eşlik ettiği Yavuz Bingöl Mevlana'nın "Etme" şiirini okudu.

Bingöl, şiirin ardından yaptığı konuşmada, "Sayın Cumhurbaşkanım değerli konuklar 30 yıllık müzik hayatım boyunca barışın, sevginin kardeşliğin ötesinde hiçbir amaç gütmedim. Bugün de bütün aleme barışı, sevgiyi, aşkı üfleyen Hazreti Mevlana'nın gecesinde olmaktan çok mutluyum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bingöl'ün bu sözlerini alkışladı.

Bingöl'ün sahneyi terk etmesinin ardından törende sunuculuk yapan Ertem Şener de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı alkışlattı.

Salondan da alkışların ardından, "Recep Tayyip Erdoğan" sloganı yükseldi.

BERKİN ELVAN PROTESTOSU

Mevlana'nın 'Etme' şiirini okuyan Bingöl sahneden ayrılırken tribünlerde bulunan 1'i kadın 1'i erkek 2 kişi slogan atmaya başladı.

Attıkları slogan anlaşılamayan 2 kişi polis tarafından apar topar salondan çıkarıldı.

Polis eylemcilerin açtığı, "Berkin Elvan'ın katili Tayyip Erdoğan" yazılı pankarta el koydu. Protestocu 2 kişi de Cumhurbaşkanlığı Koruma Ekibine teslim edildi.

(CNN Türk, Radikal)

Son Güncelleme: 13.12.2014 22:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.