06 Ekim 2015 Salı 00:15
Silvan CHP İlçe Başkanı: Burası 90'lı yılları geçti, yaşlı olmasam dağa çıkardım

Silvan'da uygulanan sokağa çıkma yasağı bitmeden hemen önce ilçenin CHP'li Başkanı Abdülmenaf Manaz, RS FM'de Yavuz Oğhan'dan "bidebunudinle" programına canlı bağlandı ve ilçedeki uygulamaya isyan etti. Manaz, "Burası 90'lı yılları geçti, yarı açık bile değil kapalı cezaevinde yaşıyoruz" dedi, sokağa çıkma yasağının gençleri dağa yönlendirdiğini söyledi. Manaz, "Yaşlı olmasaydım dağa çıkardım. Bizi sürekli dağa göndermek istiyorlar. Devletin başındaki adam bize verin kimliğinizi dağa çıkın diyor. Biz bir şey söylediğimiz zaman terörist bunlar, bölücü bunlar deniyor. Gelin buraya kimin terörist kimin bölücü olduğunu görün" dedi.

Sputnik'teki habere göre, Manaz şunları söyledi:

"BURASI 90'LI YILLARI GEÇTİ"

"Eve hapsedildik 4 gündür sokağa çıkamıyoruz. Binaların üzerinde keskin nişancılar var. Şuanda da elektrikler yok, dışarı çıkamıyorum, dışarı çıksam karşı binanın çatısında keskin nişancı var acaba ateş eder mi etmez mi diye düşünüyorum. Ben 20 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilçe başkanıyım, bu ilçede muhtarlık yapmış biri olarak söylüyorum 90'lı yılları geçti burası. Kimin bölücü olduğunu kimin olmadığını gelin gözünüzle görün. Vatandaşın ne ekmeği ne suyu ne de elektriği var, hiçbir şeyleri kalmadı. Yarı açık cezaevi gibi bile değil, kapalı cezaevinde gibiyiz"

"BİZİ DAĞA GÖNDERMEK İSTİYORLAR"

İlçe halkının psikolojisini anlatırken uygulamanın ilçede yaşayanları dağa yönlendirdiğini belirten Manaz, bu durumun ise PKK'nin elini güçlendirdiğini savundu ve "Yaşlı olmasaydım dağa çıkardım" sözleriyle yönetenlere mesaj gönderdi. Manaz şöyle devam etti:

"Böyle devam ederse yüzde 99'umuz çoluk çocuğumuzu da alıp dağa çıkacak. Benim 12 çocuğum var, yaşlı olmasaydım dağa çıkardım. Bizi sürekli dağa göndermek istiyorlar. Devletin başındaki adam bize verin kimliğinizi dağa çıkın diyor. Biz bir şey söylediğimiz zaman terörist bunlar, bölücü bunlar deniyor. Gelin buraya kimin terörist kimin bölücü olduğunu görün. 12 çocuğum ve torunlarımla beraber hepimiz bir evin içindeyiz bahçeye bile çıkamıyoruz."

 

Son Güncelleme: 06.10.2015 00:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
dimitri 2015-10-06 14:10:03

kürdistan kendi kaderini cizmeli böyle birligin icine edeyim

Avatar
yake 2015-10-30 01:13:26

O zaman siz dağa çıkın görelim...?