Sezgin Tanrıkulu Dersim için özür diledi, CHP'li Mengü 'Sen kimsin şerefsiz' dedi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Dersim katliamından ötürü CHP adına ilk özrü diledi…

Sezgin Tanrıkulu Dersim için özür diledi, CHP'li Mengü 'Sen kimsin şerefsiz' dedi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Genel başkanımın bilgisi dahilinde buraya geldim, CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak Dersim'de acı duyan herkesten bin kere özür diliyorum" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CNN Türk'te Katıldığı programda CHP Genel Başkan Yardımcı olduğunu vurgulayarak, "Dersim'de acı duyan herkesten bin kere özür diliyorum" dedi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde bu programa katıldığının altını çizen Tanrıkulu, sadece özür dileyerek bu sorunun çözülemeyeceğini, araştırma komisyonu kurulması gerektiğini belirtti.

Dersim konusunda arşivlerin açık olmadığını belirten Tanrıkulu, arşivlerin hepsinin açılarak bu konunun aydınlatılması gerektiğini ifade etti.

Eski CHP milletvekili Şahin Mengü ise twitter hesabından bu açıklamaya yönelik olarak, "Sezgin Tanrıkulu sen hangi hakla CHP adına özür dileyemezsin. Sen kimsin şerefsiz" ifadelerini kullandı. (T24)

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2014, 23:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
memocan
memocan - 3 yıl Önce

Asil,kimin serefli.kimi serefsiz belidir bence sn tanrikulu chpde kalmamalidir.cunku chp katillarin kurdugu bir partidir suan chpde gorev yapanlarin bir cogu mhplilerden daha geridirler halbuki ozur dilemek buyukluktur.kafatascilar bunu anliyamazlar...

Dersimo
Dersimo - 3 yıl Önce

Bir mesele var biliyormusunuz """ Peyrake """

Fatma Öztürk.
Fatma Öztürk. - 3 yıl Önce

bir siyasiye yakışiyormu,katlıamla ilgili belgeler açıklansin,kimin şerefsiz olduğu ortaya çıksin.75 yıl geçti neden belgeler açıklanmiyor.tbmm genel kurmaydan gelen belgeleri halen niye açiklamiyor.kabahatli olan olayin üstünü örter,saklayacak kusuru olanlar olayi örtbas eder.insanların kimliklerini yok edip vatandaşina sahte kimliği düzenleyenler hangi yüzle şeref sözünü ağzina aliyor.mengu eğer şerefliyse annemin nüfüs bilgilerini çıkarsin .4 yıl oldu dersim dilekçe komisyonu kurulalı halen annem hanazur geviş in kimlik bilgileri ortaya çikmadi,merak ediyorum amaç ne bizi bilgilendirseler rahatliyacağiz.86 yaşinda bir insan halen sahte nufus kimliğiyle dolaşiyor üstelik bu sahte nufus kağıdı elaziğ nufus müdürlüğünce düzenlenmiş.bu iş çok uzadı artik belgeler açıklansin ,benim menguye tafsiyem oylarini aldiklari vatandaşlara karşi bıraz saygili olsun ,

vemerald
vemerald - 3 yıl Önce

kendini beyaz zanneden zenci! tanrıkulu, chplilere göre senin gelebileceğin en üst mertebe budur. daha fazla zirveyi zorlama.