07 Kasım 2014 Cuma 17:00
Ortakaya: 'Tüm insanlık için bu savaşa katılıyorum'

Özgür Sanat Girişimi'nin Kobani sınırında gerçekleştirdiği insan zinciri eyleminde, askerin müdahalesiyle başından vurulan Kadriye Ortakaya'nın, ailesine ulaştırılması için arkadaşlarına bir mektup bıraktığı ortaya çıktı.

Kobani'ye tüm insanlık için savaşmaya gittiği vurgulanan mektubunda Kadriye Ortakaya, şu ifadelere yer verdi:

"Değerli ailem ben Kobani'deyim. Bu savaş sadece Kobani'de yaşayan insanların değil, hepimizin savaşı. Ben de çok sevdiğim ailem ve tüm insanlık için bu savaşa katılıyorum. Eğer bu savaşı kendi savaşımız olarak görmezsek, yarın bombalar bizim evimize düştüğünde yalnız kalırız. Bu savaşın kazanılması, bu yoksulların ve sömürülenlerin de kazanmasıdır. Ben bu savaşa katılarak aileme ve tüm insanlığa memur olmaktan daha çok fayda sağlayacağıma inanıyorum. Sizi üzdüğüm için bana belki kızacaksınız ama haklı olduğumu er ya da geç anlayacaksınız.

KOBANİ KAZANILINCA GERİ GELECEĞİM

Ben istiyorum ki; bütün insanlar özgür ve eşit bir şekilde yaşasın. Hiç kimse bir lokma ekmek, başını sokacak bir ev için ömrü boyunca sömürülmesin. Bunların olabilmesi için de savaşmak ve mücadele etmek gerekiyor. Savaş bitince Kobani kazanılınca geri geleceğim.

Geldiğimde arkadaşlarıma güzel davranın. Beni bulmaya çalışmayın. Bu çabanızın sonuç vermesi mümkün değildir. Size bu mektubu yazmamın en önemli sebeplerinden biri de beni arama yollarına düşüp yorulmanızı, yıpranmanızı, istemeyişimdir. Eğer başıma bir şey gelirse mutlaka haberiniz olur zaten. Döndüğümde hapse girmemi, hapishanede işkence görmemi istemiyorsanız sakın polise ya da devletin her hangi bir kurumuna başvurmayın. Eğer böyle bir şey yaparsanız bundan hem ben, hem ailem, hem de bütün arkadaşlarım zarar görecektir. Benim Kobani'ye gittiğimi akrabalarımız dahil kimseye söylemen ki geldiğimde hapse girmeyeyim. Bu notu okuduktan sonra yırtıp atın mutlaka.

MÜCADELEMİ SAHİPLENİN

Benim için bir şey yapmak isterseniz mücadelemi sahiplenin. Yıllardır devletin bütün yaptığı olumsuzluklara sessiz kaldınız. İnsanların öldürülmesine sokak ortasında gazlanmasına, Roboski'deki gibi bombalanmasına buna artık yeter deyin. Ben yanınızda olsaydım eylemlere katılmaya ve derneklere gitmeye devam edecektim.

Ben gelene kadar mücadelemi size emanet ediyorum. Başta annem ve babam olmak üzere Ada, Deniz, Zelal ve doğacak Mahir'i ve hepinizi kucaklıyorum. Kadri kardeşime özel selamlar. O kendine yakışır gibi davranacaktır. Hepinizi devrimci duygularımla kucaklıyorum. Telefon abimin hediyesiydi. İçinde fotoğraflarımız var. Burs kartımı anneme yolluyorum. Ben gelene kadar ilaçlarını alsın. Hepinizi çok seviyorum. Şimdilik hoşça kalın."

Son Güncelleme: 07.11.2014 17:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.