Önder: 80 vekille Meclis'e girmenin eşiğindeyiz, emanet oyların farkındayız

Sırrı Süreyya Önder "Sandıklar terk edilmesin" uyarısında bulundu

Önder:  80 vekille Meclis'e girmenin eşiğindeyiz, emanet oyların farkındayız

HDP'li Sırrı Süreyya Önder, son seçim verilerinden yola çıkarak açıklama yaptı. Önder, "Şu an itibariyle 80 milletvekili gibi bir sayıyla Meclis'e girmenin eşiğinde bulunuyoruz. Emanet oy verenleri unutmuyoruz. Herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Önder'in konuşması şöyle: 

Değerli basın emekçileri, esas açıklamayı eş genel başkanlarımız yapacak. Şu an itibariyle 80 milletvekili gibi bir sayıyla Meclis'e girmenin eşiğinde bulunuyoruz.

Bu sonuçlar, hoyratlığa karşı demokrasinin, zulme karşı özgürlüğün, şımarıklığa karşı tevazunun, savaşa karşı barışın zaferidir.

'KUTLAMA YAPILMAYACAK' 


Bütün Türkiye'ye hayırlı uğurlu olsun. Bütün yurttaşlarımızdan iki tane ricamız var. Bir, partimiz bugün kesinlikle bir kutlama yapmayacak. Eş genel başkanlarımız açıkladılar. Bunda büyük bir tevazu ve ölçülü bir sevinçle bu sonucu provoke etmek isteyenlerin eline malzeme vermememiz gerekiyor.

'SANDIKLAR TERK EDİLMESİN'

Diğer ricamız, il ilçe seçim kurullarına son sonuç açıklanana kadar hiçbir görevlimizin terk etmemesi gerçeğidir. Tekrar bu sonuç, bu ülkede barışa, özgürlüğe, demokrasiye ve adalete hizmet etsin diyorum.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 20:42
YORUM EKLE