14 Şubat 2015 Cumartesi 21:26
Kılıçdaroğlu'ndan DSP'ye birleşme çağrısı: Gelsinler, gerekirse amblemimizi de değiştiririz

CHP lideri Kılıçdaroğlu, DSP'ye çağrı yaparak "Gelmeliler CHP'ye artık. Gerekirse güvercini de oraya yerleştiririz, amblemimizi de değiştiririz" dedi.

Denizli'de Pamukkale TV'nin canlı yayın konuğu olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Demokratik Sol Parti (DSP) ile birleşme konusunda sorulan soruya "Gelmeliler CHP'ye artık. Bizim altıokumuz var altında şöyle kırmızı bir boşluğumuz var. Gerekirse güvercini de oraya yerleştiririz, amblemimizi de değiştiririz" diye yanıtladı.

"KENDİLERİNE AÇIK NET BİR ÇAĞRIM VAR"

Kılıçdaroğlu, "Yani kendilerine açık, net bir çağrım var. Bu vesileyle o çağrıyı da tekrar yinelemek isterim. Yani gelsinler partiye DSP'yi kapatsınlar artık. Gelsinler CHP'ye biz sosyal demokrat bir partiyiz. Gelsinler birleşelim bu işi bitirmiş olalım, temennimiz o." dedi.

"BHH'YE DE SAYGI DUYUYORUZ"

Birleşik Haziran Hareketi'ne de saygı duyduklarını belirten Kılıçdaroğlu" Yani demokrasiden, özgürlükten yana olan bir hareketi, çağdaş uygarlıktan yana olan bir hareketi, bilimsel eğitimi savunan bir hareketi gözardı edemeyiz. Şimdi hem sosyal demokrat olacaksınız, hem çağdaş uygarlıktan dem vuracaksınız, hem aklın özgürleşmesini isteyeceksiniz, hem bilimsel eğitim diyeceksiniz ama bunları savunan bir hareketi görmeyeceksiniz. Hayır onları da görüyoruz, biliyoruz, onlara da saygı duyuyoruz" dedi.

"CHP'YE DESTEK VERİRLERSE ÇOK MUTLU OLURUZ"

Kılıçdaroğlu "Sonuçta eğitim sisteminin çağdaş bir süreç içinde yeniden ele alınması ve değerlendirilmesi gerektiğini de savunuyoruz zaten. Biz o hareketin içinde zaten bizim milletvekili olan arkadaşlarımızda var orada. Onlar eğer seçim sürecinde Cumhuriyet Halk Partisine destek verirlerse ayrıca çok mutlu oluruz" dedi. (The Lira)

Son Güncelleme: 14.02.2015 21:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.