Kılıçdaroğlu'na Oxford'dan özel davet

CHP lideri, münazara topluluğu Oxford Union'un davetlisi olarak İngiltere'ye gidecek...

Kılıçdaroğlu'na Oxford'dan özel davet

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Oxford Üniversitesi’nin 1832'de kurulan münazara topluluğu Oxford Union'un davetlisi olarak 15 Mayıs günü İngiltere'ye gidecek.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, ABD Başkanları Reagan, Nixon , Carter'ın  yanı sıra, Afganistan eski Başkanı Karzai,  Malcolm X, Dalai Lama, Kosova ve Gürcistan Başbakanları, Suudi Arabistan Prensi Turki Bin Faisal Al Saud, Prens Reza Pahlavi ve İngiliz milletvekili - matematikçi John Nash dahil olmak üzere,  çok sayıda saygın ve seçkin yöneticiyi  konuk eden münazara topluluğu Oxford Union'un konuğu olacak ve münazaraya katılacak.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu 15 Mayıs Perşembe günü İstanbul'dan Heathrow Havalimanı'na hareket edecek. Karayolu ile yaklaşık 1,5 saatlik yolculuktan sonra Oxford'a ulaşacak. Kılıçdaroğlu, 16 Mayıs Cuma günü saat 16.00'da Oxford Union'da öğrencilerle bir araya gelecek ve konuşmasını yapıp, sorularını yanıtlayacak.

Başkan Danışmanı, koordinatör Tutku Bektaş Oxford öğrencileriyle buluşacak, görüşlerini açıklayacak ve sorularını yanıtlayacak olan  CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun, münazara topluluğu Oxford Union'un davetlisi olarak İngiltere'ye gelmesinin ve soruları yanıtlamasının 1832'den beri devam eden bu geleneğin devamına katkıda bulunacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 21:14
YORUM EKLE