12 Ağustos 2015 Çarşamba 15:14
Kaya: 28 Şubat medyasının  daha aşağılığını  bugün muhafazakâr medya yapıyor

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında konuşan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, iktidara yakın medyanın "yalan ve ahlaksızlıklarını gördükçe" insanlığından utandığını söyledi.

HDP'nin Zergele Köyü'ne gönderdiği heyette de yer alan Kaya, "28 Şubat medyası, o günlerde bizler için harfi harfine neyi çarpıttıysa, nasıl iftira attıysa, bugün onların yaptıklarının çok daha aşağılığını muhafazakâr merkez medyası yapıyor" dedi.

Kaya, TSK'nın bombaladığı Zergele Köyü'ne atıfta bulunarak, "80 yaşındaki yaşlı kadının evini bombaladığınızda nasıl ‘O evde uyuşturucu deposu vardı, o ev örgütün hazinesiydi. HDP vekilleri de bu algıyı, bu bilgiyi manipüle etmek için oraya gönderildi' diyorsunuz" ifadelerini kullandı.

CİHAN’a konuşan Hüda Kaya'nın açıklamaları şöyle:

28 Şubat medyası, o günlerde bizler için harfi harfine neyi çarpıttıysa, nasıl iftira attıysa, bugün onların yaptıklarının çok daha aşağılığını muhafazakâr merkez medyası yapıyor. Kendilerini abdestli ve namazlı diye tanımlayanlar hiç mi Allah'tan korkmuyorsunuz, hiç mi utanmıyorsunuz? Abdestinizle, kıldığınızı iddia ettiğiniz namazlarınızla nasıl bu denli bir çarpıtma, yalan, iftiraya başvuruyorsunuz? 80 yaşındaki yaşlı kadının evini bombaladığınızda nasıl ‘O evde uyuşturucu deposu vardı, o ev örgütün hazinesiydi.

HDP vekilleri de bu algıyı, bu bilgiyi manipüle etmek için oraya gönderildi' diyorsunuz. Karşılaştığım bu yalanlarla, ben insanlığımdan utanıyorum. Eğer inanıyorlarsa Allah ‘öldürmeyin' diyor; öldürüyorlar. ‘Çalmayın' diyor çalıyorlar. ‘Yalan söylemeyin' diyor, yalan söylüyorlar. ‘İftira etmeyin' diyor, iftira ediyorlar. Allah aşkına siz hangi Allah'a inanıyorsunuz? Siz hangi dinin insanlarısınız? Vicdanların köreldiği, insanlıktan çıkıldığı bir din olabilir mi? Halbuki benim inandığım Âlemlerin Rabbi ve bütün ırkların, bütün inançların, bütün renklerin rabbi olan Allah önce insan olunması gerektiğini söylüyor. Yalan ve iftira ile halklarımızın zihinlerine tecavüz edenleri önce insan olmaya davet ediyorum.

Son Güncelleme: 12.08.2015 15:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
berat 2015-08-12 19:18:23

hüda kayaya dil uzatan dünyadan gram feyz almamış biridir,muhafazakarım anca muhafazakar geçinen zavallı medya zavallıdır,ve sistemin şeriat dışındaki sistemin kölesi olmuştur.nefsinin esiridir.

Avatar
Kerem 2015-08-12 15:43:22

28 Şubat'ın konu mankeni bugünlerde podyumlarda

Avatar
Elazigli 2016-02-12 19:32:26

Ağzına sağlık sayın VELİLİM ALLAH İYİLERİN YANİNDADİR YOL HAK YOLU MUHAMMED YOLU OLSUN ELAZIĞ HDP TÜRKİYEDİR