İşte il il, isim isim seçilen 550 milletvekili

Sandıktan çıkan sonuçlara göre, AKP yüzde 40.81; CHP 25.0; MHP 16.33; HDP 13.07 oy aldı. Buna göre AKP 258, CHP 132, MHP 81, HDP ise 79 milletvekili çıkarabildi.

İşte partilerin il il çıkardıkları milletvekilleri:

ADANA

AKP (5) : Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Talip Küçükcan, Mehmet Şükrü Erdinç

CHP (4) : Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan

MHP (3) : Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz

HDP (2) : Rıdvan Turan, Meral Danış Beştaş

ADIYAMAN

AKP (4): Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat

HDP (1): Behçet Yıldırım

AFYONKARAHİSAR

AKP (3): Halil Ürün, Ali Özkaya, Remziye Sıvacı

CHP (1): Burcu Kayıkcı

MHP (1) : Mehmet Parsak

AĞRI

HDP (4) : Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir, Mehmet Emin İlhan

AMASYA

AKP (1): Mehmet Naci Bostancı

CHP (1): Mustafa Tuncer

MHP (1): Mehmet Sarı

ANKARA 1. BÖLGE

AKP (7): Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Tülay Selamoğlu

CHP (7): Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu

MHP (3): Yıldırım Tuğrul Türkeş, Zühal Topcu, Mustafa Erdem

HDP (1): Sırrı Süreyya Önder

ANKARA 2. BÖLGE

AKP (8) : Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat, Bilgin, Aydın Ünal, Ayhan Yılmaz, Mahmut Sami Mallı, Nevzat Ceylan

CHP (4): Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil

MHP (2) : Şefkat Çetin, Mustafa Mit

ANTALYA

AKP (5) : Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik

CHP (5): Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök

MHP (3): Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul, Tarkan Akıllı

HDP (1) : Hakkı Saruhan Oluç

ARTV İN

AKP (1) : İsrafil Kışla

CHP (1) : Uğur Bayraktutan

AYDIN

CHP (4) : Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız, Mehmet Fatih Atay

AKP (2): Mehmet Sadık Atay, Abdurrahman Öz

MHP(1): Ali Uzunırmak

BALIKESİR

AKP (3): Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu

CHP (3): Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça

MHP (2) : İsmail Ok, Recep Çetin

BİLECİK

AKP (1): Halil Eldemir

CHP (1): Yaşar Tüzün

BİNGÖL

AKP (2) : Şebnem Kocakelçi, Enver Fehmioğlu

HDP (1): Hişyar Özsoy

BİTLİS

HDP (2): Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı

AKP (1): Vedat Demiröz

BOLU

AKP (2) : Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü

CHP (1): Tanju Özcan BURDUR

AKP (1) : Reşat Petek CHP (1): Mehmet Göker

MHP (1) : Alparslan Ahmet Dursun

BURSA

AKP (9): Mehmet Müezzinoğlu, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Hüseyin Şahin, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu, Önder Matlı, Zekeriya Birkan, Bennur Karaburun

CHP (5): Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu

MHP (3): İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir, Tevfik Topçu HDP (1): Asiye Kolçak

ÇANAKKALE

CHP (2) : Muharrem Erkek Bülent Öz

AKP (1): Bülent Turan

MHP (1): İbrahim Kürşat Tuna

ÇANKIRI

AKP (2): Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz

ÇORUM

AKP (3): Salim Uslu, Cahit Bağcı, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt

CHP (1): Tufan Köse

DENİZLİ

AKP (3): Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar

CHP (3): Melike Basmacı, Kazım Arslan, Gülizar Biçer Karaca

MHP (1) : Emin Haluk Ayhan

DİYARBAKIR

HDP (10) : İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Nimetullah Erdoğmuş, Feleknas Uca, Altan Tan, Çağlar Demirel, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp, Edib Berk

AKP (1): Cevdet Yılmaz

EDİRNE

CHP (2): Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan

AKP (1): Şemsettin Emir

ELAZIĞ

AKP (3): Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut

MHP (1): Yavuz Temizer

ERZİNCAN

AKP (1) : Talha Erol Durmaz

CHP (1): Erdoğan Özyalçın

ERZURUM

AKP (4): Efkan Ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkesenlioğlu, İbrahim Aydemir

MHP (1): Kamil Aydın

HDP (1): Seher Akçınar Bayar

ESKİŞEHİR

CHP (3) : Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel

AKP (2): Nabi Avcı, Salih Koca

MHP (1): Ruhsar Demirel

GAZİANTEP

AKP (6): Mehmet Şimşek, Abdulhamit Gül, Şamil Tayyar, Canan Candemir Çelik, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan MHP (2): Ümit Özdağ, Ertuğrul Tolga

CHP (2): Mehmet Şeker, Mehmet Gökdağ

HDP (2): Celal Doğan, Mahmut Toğrul

GİRESUN

AKP (2): Turhan Alçelik, Adem Tatlı

CHP (1): Bülent Yener Bektaşoğlu

MHP: (1): Orhan Erzurum

GÜMÜŞHANE

AKP (1): Kemalettin Aydın

MHP (1): Mustafa Canlı

HAKKARİ

HDP: Selma Irmak, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan

HATAY

AKP (5): Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Mehmet Alğan, Hacı Bayram Türkoğlu

CHP (4): Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem

MHP (1): Adnan Şefik

ISPARTA

AKP (2): Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel

MHP (1): Nuri Okutan

CHP (1): İrfan Bakır

MERSİN

CHP (3): Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar, Aytuğ Atıcı

AKP (3): Mustafa Muhammet Gültak, Yılmaz Tezcan, Muhsin Kızılkaya

MHP (3): Oktay Öztürk, Baki Şimşek. Ali Öz

HDP (2): Dengir Mir Mehmet, Çilem Öz

İSTANBUL 1. BÖLGE

AKP (14): İdris Güllüce, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Osman Can, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Erkan Kandemir, Alev Dedegil, Mehmet Ali Pulcu, Hasan Sert, Hüseyin Yayman

CHP (11): Şafak Pavey, Gamze Akkuş İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, İhsan Özkes, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan

HDP (3): Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya, Erdal Ataş

MHP (3): Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Uygar Suphi Aktan

İSTANBUL 2. BÖLGE

AKP (12): Volkan Bozkır, Ayşe Nur Bahçekapılı, Ekrem Erdem, Aziz Babuşçu, Durmuş Ali Sarıkaya, Ethem Tolga, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Sevim Savaşer, Haydar Ali Yıldız, Markar Eseyan

CHP (8): Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer Ayata, Gülay Yedekçi Arslan, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin

HDP (3): Turgut Öker, Filiz Kerestecioğlu, Sezai Temelli

MHP (3): Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan, Murat Başesgioğlu

İSTANBUL 3. BÖLGE:

AKP (13): Mustafa Şentop, Özlem Zengin, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Abdurrahim Boynukalın, Harun Karaca, Uğur Işılak, Mustafa Yeneroğlu, Mustafa Afşın Yazıcıoğlu, Mehmet Metiner, Halis Dalkılıç

CHP (9): Bihlun Tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Murat Özçelik, Zeynel Emre, Mehmet Bekaroğlu

HDP (5): Pervin Buldan, Garo Paylan, Abdullah Levent Tüzel, Ali Kenanoğlu, Emine Beyza Üstün

MHP (4): Meral Akşener, Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem

İZMİR 1. BÖLGE

CHP (6): Selin Sayek Böke, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit

AKP (4): Veysel Eroğlu, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Cemil Şeboy, Hüseyin Kocabıyık

MHP (2): Oktay Vural, Aslan Savaşan

HDP (1): Ertuğrul Kürkçü

İZMİR 2. BÖLGE

CHP (6): Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır

AKP (4): Mustafa İbrahim Turhan, Nesrin Ulema, Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli

MHP (2): Ahmet Kenan Tanrıkulu, Murat Koç

HDP (1): Müslüm Doğan

KARS

HDP (2): Ayhan Bilgen, Şafak Özanli

AKP (1): Mehmet Uçum

KASTAMONU

AKP (2): Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik

MHP (1): Emin Çınar

KAYSERİ

AKP (5): Mehmet Özhaseki, Ahmet Doğan, Yaşar Karayel, Kemal Tekden, Havva Talay Çalış

MHP (3): Yusuf Halaçoğlu, Ali Kilci, Süleyman Korkmaz

CHP (1): Çetin Arık

KIRKLAREL

CHP (2): Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu

AKP (1): Hamdi Irmakİ

KIRŞEHİR

AKP (1): Salih Çetinkaya

MHP (1): Cemil Yıldırım

KOCAELİ

AKP (6): Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı

CHP (3): Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan

MHP (2): Saffet Sancaklı, Lütfü Türkkan

KONYA

AKP (11): Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Hüsnüye Erdoğan, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur, Leyla Şahin Usta, Mehmet Babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Rüveyda Gülseren Işık, Hacı Ahmet Özdemir

MHP (2): Mustafa Kalaycı, Mustafa Sait Gönen

CHP (1): Mustafa Hüsnü Bozkurt

KÜTAHYA

AKP (3): Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel

MHP (1): Alim Işık

MALATYA

AKP (5): Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkçi

CHP (1): Veli Ağbaba

MANİSA

AKP (4): Recai Berber, Uğur Aydemir, Selçuk Özdağ, Murat Baybatur

CHP (3): Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer

MHP (2): Erkan Akçay, Zeynel Balkız

KAHRAMANMARAŞ

AKP (6): Mahir Ünal, Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, Sevde Bayazıt Kaçar, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil

MHP (2): Fahrettin Oğuz Tor, Sefer Aycan

MARDİN

HDP (5): Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Güneyli

AKP (1): Orhan Miroğlu

MUĞLA

CHP (3): Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir

AKP (2): Hasan Özyer, Hasan Kökten

MHP (1): Mehmet Erdoğan

NEVŞE HİR

AKP (2): Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk

MHP (1): Mehmet Varol

NİĞDE

AKP (2): Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegenw

MHP (1): Vedat Bayram

ORDU

AKP (3): Numan Kurtulmuş, Oktay Çanak, İhsan Şener

CHP (2): Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel

RİZE

AKP (3): Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak

SAKARYA

AKP (5): Ayşenur İslam, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu , Ali İnci

CHP (1): Engin Özkoç

MHP (1): Zihni Açba

SAMSUN

AKP (5): Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt

CHP (2): Kemal Zeybek, Hayati Tekin MHP (2): Erhan Usta, Hüseyin Edis

SİİRT

HDP (2): Kadri Yıldırım, Hatice Seviptekin

AKP (1): Yasin Aktay

SİNOP

AKP (1): Cengiz Tokmak

CHP (1): Barış Karadeniz

SİVAS

AKP (3): İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun

MHP (1): Celal Dağgez

CHP (1): Ali Akyıldız

TEKİRDAĞ

CHP (3): Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü

AKP (2): Mustafa Yel, Ayşe Doğan

MHP (1): Bülent Belen

TOKAT

AKP (3): Coşkun Çakır, Celil Göçer, Fatma Gaye Güler

MHP (1) : Abdurrahman Başkan

CHP (1): Orhan Düzgün

TRABZON

AKP (4): Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar

MHP (1): Koray Aydın

CHP (1): Haluk Pekşen

TUNCELİ

HDP (2): Alican Önlü, Edibe Şahin

ŞANLIURFA

AKP (6): Nureddin Nebati, Mehmet Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu Mazhar Bağlı, Halil Özcan, Hamide Sürücü

HDP (6): Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan, Leyla Güven, Ziya Çalışkan, Yasin Batan

UŞAK

AKP (1): Mehmet Altay

CHP (1): Özkan Yalım

MHP (1): Durmuş Yılmaz

VAN

HDP (7): Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Lezgin Botan, Yurdusev Özsökmenler, Adem Özcaner, Tuğba Hezer, Selami Özyaşar, Remzi Özgökçe

AKP (1): Burhan Kayatürk

YOZGAT

AKP (3): Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer

MHP (1): Sadir Durmaz

ZONGULDAK

CHP (2): Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş

AKP (2): Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu

MHP (1): Zeki Çakan

AKSARAY

AKP (2): İlknur İnceöz Avukat, Nevzat Palta

BAYBURT

AKP (1) : Naci Ağbal

MHP (1): Karabey Kadri Karaoğlu

KARAMAN

AKP (2) : Recep Konuk, Recep Şeker

KIRIKKALE

AKP (2): Oğuz Kağan KöksaL, Ramazan Can

MHP (1): Seyit Ahmet Göçer

BATMAN

HDP (4): Ali Atalan, Saadet Becerekli, Ayşe Acar, Hasan Yağız

ŞIRNAK

HDP (4): Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik, Ferhat Encu, Aycan İrmez

BARTIN

AKP (1):Yılmaz Tunç

CHP(1): Muhammet Rıza

ARDAHAN

HDP (1): Taşkın Aktaş

AKP (1): Orhan Atalay

IĞDIR

HDP (2): Mehmet Emin Adıyaman, Kıznaz Türkeli

YALOVA

AKP (1): Fikri Demirel

CHP (1): Muharrem İnce

KARABÜK

AKP (1): Osman Kahveci

MHP (1): Durmuş Yalçın

KİLİS

AKP (1): Reşit Polat

MHP (1): Mustafa Yün

OSMANİYE

MHP (2): Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy

AKP (2): Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu

DÜZCE

AKP (3): Faruk Özlü, Fevai Arslan, Ayşe Keşir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.