Hüseyin Çelik'ten görüşme açıklaması

Taksim Dayanışması Başbakan Erdoğan'la bir araya geldi…

Hüseyin Çelik'ten görüşme açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili 8 kişilik sanatçı heyeti ve Taksim Dayanışması'ndan 8 isimle Başbakanlık Konutu'nda bir araya geldi.

Sanatçılar arasında Yavuz Bingöl, Halit Ergenç, Ceyda Düvenci, Mahsun Kırmızıgül, Ali Sunal, Sunay Akın, Sertab Erener ve Nebil Özgentürk yer alırken, heyette bulunan diğer isimler Tayfun Kahraman, Derya Karadağ, Eyüp Muhçu, Ali Çerkezoğlu, Beyza Üstün ve KESK'ten bir kadın temsilci.

ÇELİK'TEN AÇIKLAMA

3.5 saat süren görüşme sonrası açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik şunları söyledi:

''Türkiye bir hukuk devletidir. Gezi Parkı ile ilgili olarak verilmiş bir yargı kararı vardır. Yargı kararı sona erinceye kadar Gezi Parkı ile ilgili olarak hiçbir tasarrufta bulunulmayacaktır. Karar lehte çıksa bile hükümetimiz burada bir halk oylamasına geçecektir. İstanbul halkının vereceği karar bizim için saygıdeğerdir. Orantısız güç kullanan polislerle ilgili inceleme başlatılmıştır. Gezi Parkı eylemcileri bu saatten itibaren eylemlerine son vermeli. Temenni ederim ki bir kaç saat sonra güneş daha parlak doğar. Kimsenin dayak yemediği ve atmadığı bir ortamın oluşmasını hepimiz temenni ediyoruz. Temenni ederim ki birkaç saat sonra güneş daha parlak doğar.''

23.45'TE BAŞLADI

Görüşme planlanan saatten geç başladı. Saat 21.30 sıralarında İstanbul’dan uçakla Ankara’ya gelen 10 kişilik heyet saat 23.30’da Resmi Konut’a giriş yapabildi.

23.45'te başlayan görüşme öncesi heyetteki isimler bir açıklama yapmadı.

Görüşmede İçişleri Bakanı Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik ile Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan da hazır bulundu. (NTV)

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2013, 04:04
YORUM EKLE