HDP'li Özsoy: Bir iki güne kadar müjdeli bir haber verebiliriz

Hişyar Özsoy, PKK'nin 'çatışmasızlık' ilan edeceği yönündeki haberlere işaret etti

HDP'li Özsoy: Bir iki güne kadar müjdeli bir haber verebiliriz

1 Kasım seçimleri öncesi PKK'nin 'çatışmasızlık' ilan edeceği yönündeki haberler gündemdeki yerini korurken, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, "İnşallah bir iki güne kadar müjdeli bir haber verebiliriz," dedi.

HDP Bingöl İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ve 26. dönem Bingöl milletvekili adaylarının tanıtıldığı toplantıda konuşan Özsoy, "En azından bu seçimleri huzur içerisinde, barışçıl bir şekilde yapabilmek için biz yine çalışmalarımıza devam ediyoruz, inşallah bir iki güne kadar müjdeli bir haber verebiliriz. Seçimlere kadar bu gerginlik durumunu belki biraz dindirebiliriz, seçimlerden sonra da inşallah çatışmasızlık durumunu sürdürebilmek için bir siyasi pozisyon ortaya çıkar," dedi.

"SİYASAL İSTİKRAR OLUŞMAZSA TÜRKİYE SURİYELİLEŞEBİLİR"

Türkiye’nin 6 aydır seçim gündeminden çıkamadığını kaydeden Özsoy, “1 Kasım’da tek bir şey istiyoruz, halk aklını ve vicdanını kullansın kime veriyorsa başımız gözümüz üzerinedir. Bu seçim meselesi, artık AK Parti; CHP, MHP, HDP meselesinin ötesine geçmiş. Bu memlekette biz nasıl yaşayacağız. Mesele bizim üç beş vekil daha alabilmemiz meselesi değil, bu çatışmalı sürecin önüne geçemezsek belli bir siyasal istikrar oluşturamazsak Türkiye’nin Suriyelileşme riski var. Sıkıntılar derin, bunun önünü almamız lazım” diye konuştu.

"MUTLAK SURETLE BİR HÜKÜMET KURULACAK"

1 Kasım seçimlerinden sonra pozisyon ne olursa olsun, mutlak suretle hükümet kurulacağını savunan Özsoy, “Bu memlekette bir hükümet kurulacak bu konuda kimsenin kaygısı olmasın. Bir daha seçim kaygısı kimse taşımasın bu seçimde eğer tek başına iktidar olunmazsa, elimizde doneler var mutlak suretle bir hükümet kurulacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 17:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

saddamla esad kafayi calistirmadi isbirligi yapmadi hayattan ders alinsin.