24 Ağustos 2015 Pazartesi 09:01
HDP binasının çatısına çıkan ırkçı gruplarla aynı karedeki polislere soruşturma açıldı mı?

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bursa Milletvekili Asiye Kolçak, HDP binalarına yönelik saldırılara ilişkin İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Kolçak, İçişleri Bakanı Öztürk’e şu soruları sordu:

BURSA'DAKİ SALDIRILAR

* HDP Bursa Osmangazi ve Gemlik İlçe binalarına yönelik meydana gelen bu saldırı hakkında soruşturma açılmış mıdır? Açılmamış ise, neden açılmamıştır?

VALİ'NİN 'YERİ VE SAATİ GELİNCE MÜDAHALE EDERİZ' SÖZLERİ

* Vali Münir Karaloğlu’nun ırkçı saldırıya müdahale etmesi gerekirken, ‘saati ve yeri gelince müdahale ederiz’ sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Vali Münir Karaloğlu’nu görevden almayı düşünüyor musunuz? Sizce görevden alınması gerekiyor mu?

* Yerel idari makamlar bu gibi saldırıların önüne geçemiyor mu? Bursa da gerçekleşen bu saldırılara niçin müdahale etmemişlerdir?

AKP SALDIRILARINA YAKLAŞIM

* Bu zamana kadar AKP’nin kaç il, ilçe, mahalle vb. teşkilatına saldırı/protesto olmuştur? Bu protestolar/saldırılar ne kadar süre içinde dağıtılmıştır? AKP teşkilatlarına HDP’ye yapılan saldırılarda ki gibi protestocular girebilmiş midir?

* AKP’yi protesto edenler AKP teşkilatlarına girmeye çalışsa, Vali ve Emniyetin tutumu sizce nasıl olur?

HDP BİNASININ ÇATISINDA IRKÇI GRUPLARLA AYNI KAREDEKİ POLİSLER

* Sizce bu ırkçı saldırılar kimler tarafından organize ediliyor?

* Sizce bu ırkçı saldırganlar, nasıl HDP Bursa Osmangazi ilçesinin çatısına kadar çıkabilmiştir?

* Basında yer alan bir fotoğrafta, HDP Bursa Osmangazi ilçesinin çatısına çıkan saldırganlar Türk bayrağı asarken yanında hiçbir şey yapmadan izleyen sivil ve resmi polisler var, bu fotoğraf hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu polisler hakkında soruşturma açılmış mıdır? Açmayı düşünüyor musunuz?

* Bu olaylar sonrası, bu gibi ırkçı saldırılara karşı ne gibi önlemler almayı düşünüyorsunuz?”

Son Güncelleme: 24.08.2015 09:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
dimitri 2015-08-24 10:31:21

görevinden alinip bayrak satan kirtasiye isine sokulabilir

Avatar
adam görevini yapıyor 2015-08-24 09:08:01

neden soruşturma açılıcakmış? işinize gelmiyor dimi? sizin yaptığınız ırkçılıkdan sonra, başkasını görünce hoşunuza gitmedi dimi?

Avatar
vatandaş 2015-08-24 15:40:03

ırkçılık yapıyorsunuz diyor ama kendisi yapmıyor komiksin vesselam.kafayı çalıştırmakta güçlük çeken insanlar var. beynini ihaleyemi verdin böyle beyinden yoksun kaldın arkadaşım:)

Avatar
adalet 2015-08-24 21:46:11

yahu ırkçılıktan bahsedene bak birbirinizle konuşup anlaşamadığınız lehçe dilleri bahane ederek yakıp yıkan siz asker polis öldüren siz öğündüğünüz kürt ten 1 tane eser varmı yok ama ihanet çok yaşadığınız tüm coğrafyalarda ihanette 1 incisiniz güya şark kurnazısınız ama sonunuz geldi

Avatar
Emrah amed 2015-08-25 18:09:30

Bu pic kılavyoculara bakın ula. Kimin sonunu gelir kürtler olmasaydı yunanlar dedelerinizi denize balıklara yem olarak verecekti aslanım