18 Nisan 2011 Pazartesi 23:37
HAK-PAR bağımsızlar lehine seçimlerden çekildi

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) “yurtsever bağımsız Kürt adayları” lehine 12 Haziran seçimlerinden çekilme kararı aldı.

Hak-Par Genel Başkanı Bayram Bozyel yaptığı yazılı açıklamada, Kürt kurum ve şahsiyetlerden gelen yoğun talepler üzerine “yurtsever bağımsız Kürt adayları lehine” seçimlerden çeklimle kararı aldıklarını bildirdi.

Bozyel şu açıklamada bulundu: “Bilindiği gibi 12 Haziran 2011 genel seçimlerine yönelik olarak bir Kürt seçim bloğu oluşturmak amacıyla partimizin de içinde bulunduğu bir görüşme-diyalog süreci yaşandı. Ancak arzuladığımız ilkeli seçim işbirliği koşullarının oluşmaması nedeniyle partimiz, kendi başına seçim kararını devreye sokarak Yüksek Seçim Kurulu’na listelerini bildirdi. Bu süre zarfında kamuoyundan, Kürt kurum ve şahsiyetlerden birlik yönünde yoğun taleplerle karşılaştık. Kürt kamuoyundaki bu yoğun talebi ve Kürt halkının uzun erimli ulusal birlik beklentilerini dikkate alan partimiz, yurtsever bağımsız Kürt adayları lehine seçimden çekilme kararı almıştır.”

ANF

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
murat rohat 2011-04-19 01:15:16

merhabalar lütfen haberin kaynagını doğru veriniz asıl kaynak www.dengeagiri.com haber sitesidir. haber ilk denge agiride yayınlanmıştır ve diğer sitelere denge agiri tarafından dağıtılmıştır. saygılarımla dengê agiri