Erdoğan'dan GSS'nin 'öyküsü': Turistler bana 'Bu sağlık reformunu Obama'ya da anlatın' dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca kişiyi mağdur eden Genel Sağlık Sigortası sistemini ilginç ifadelerle savundu

Erdoğan'dan GSS'nin 'öyküsü': Turistler bana 'Bu sağlık reformunu Obama'ya da anlatın' dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Turistler orada birikmişler, beni görünce el kol hareketi yaptılar. Bana dediler ki, siz bu sağlık reformunu nasıl yaptınız? Ben kendilerine biraz anlattım. Dediler ki bunu Sayın Obama'ya da anlatın, olur mu?" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Güven Hastanesi Çayyolu Sağlık Kampüsü açılışında yaptığı konuşmada yine ilginç ifadeler kullandı.

Erdoğan, Genel Sağlık Sigortası sistemi hakkında bilgi vererek, şöyle konuştu:

"Amerika'da Başkan Obama, benzer bir sistemi getirmek için çok uğraştı. Buna rağmen ancak kısmen başarabildi. Bir cuma namazını Sultanahmet'te kıldım. Namazdan çıkıyoruz. Turistler orada birikmişler, beni görünce el kol hareketi yaptılar. Ben de yaklaştım yanlarına meğerse benim o hafta Amerika'ya gideceğimi biliyorlar. Bana dediler ki, siz bu sağlık reformunu nasıl yaptınız? Ben kendilerine biraz anlattım. Dediler ki bunu Sayın Obama'ya da anlatın, olur mu, dediler. Biz de Obama ile olan görüşmemizde bu konuları da görüştük. Fakat oradaki olumsuz refleks Obama'nın işini gerçekten çok zorlaştırdı. Kısmen halledebildi. Şimdi Avrupa'dan ve dünyanın pek çok yerinden sağlık sistemimizi sağlık hizmetlerimizi incelemek için ülkemizi ziyaret ediyorlar. Bizi örnek alarak kendi ülkelerinde benzer sistemleri kurmaya çalışıyorlar. Eksiklerimiz yok mu? Var. Ama bu eksikler de artık değişmesi kolay bir zemine oturdu. Artık iyi gidiyoruz. Zemini bulduk, yakaladık ve bu işi başaracağız."

Fotoğraf: Akşam

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 21:06
YORUM EKLE