Erdoğan'dan Aydın Doğan'a: 'Bak Doğan, 1'e 5 kazandım diyen sen değil misin?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğan Medya Grubu'nun başkanı Aydın Doğan'a seslendi

Erdoğan'dan Aydın Doğan'a: 'Bak Doğan, 1'e 5 kazandım diyen sen değil misin?'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören'de Esertepe Rekreasyon Alanı Açılış Töreni'nde vatandaşlara hitap etti.

Ankara’daki Esentepe Parkı’nın açılısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hürriyet gazetesinin bugünkü sayısında, “Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyoruz” başlığıyla yayımlanan yazıyla ilgili konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasının Aydın Doğan ve Doğan Grubu’yla ilgili bölümü şu şekilde:

‘EY DOĞAN…’

Şimdi ey Doğan, niye rahatsız oldun Sen değil misin “411 el kaosa kalktı”, sen değil misin benim seçilme hakkım elimden alındığı zaman “muhtar bile olamaz” diye başlık atan? Bütün köşe yazarlarınla bize saldırdığın o günleri unutacağımızı mı zannediyorsun? Cumhurbaşkanı oldum, yine aynı şekilde devam ediyorsun. Milletin verdiği oya saygın yok.

BAK DOĞAN…’

Bak Doğan, ben sana şunu söyleyeyim. Bana gelip, şu anda ekranları başında bizi izleyenler, tüm milletime bunu anlatıyorum. Bugüne kadar hiçbir yerde söylemedim, bundan sonra söyleyeceğim. Bu, çok hassas bir konu.  Bana gelip sizin döneminizde ‘1’e 5 kazandım’ diyen sen değil misin Bana gelip, İstanbul Conrad Otel’de, aynen şu ifadeler: ‘Ben, Sayın Demirel’le de çalıştım. Ben, Tansu Hanım’la da çalıştım. Özal’la da çalıştım. Sayın Özal, medyayla da olmaz, onsuz olmaz, bana bunu söyledi. Tansu Hanım, zaten bizlerle baş edemedi.’

Bunları anlatınca ben, kendisine o zaman şunu söyledim: ‘Aydın Bey, ben doğma büyüme Kasımpaşalıyım. Şunu bilmeni isterim. Bizim Rabbimize verilecek bir borcumuz var, can borcumuz. Onun vakti saati, onda bellidir ama şunu bilmeni isterim. Hakkın olanı her zaman alırsın ama hakkın olmayanı bizden öncekilerden aldığın gibi bizden alamazsın. Bunu bilmen lazım. Hakkın olanı her zaman alırsın. Ama hakkın olmayanı alamazsın. Bunlar hükümet yıkmaya, hükümet kurmaya alışmış olan yazılı be görsel medyadır.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 21:17
YORUM EKLE