Erdoğan: Alevilik bir dinse Tayyip Erdoğan orada yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir kez daha, 'Eğer Alevilik Hz. Ali'yi sevmek ise benden daha Alevisi olamaz' diye konuştu

Erdoğan: Alevilik bir dinse Tayyip Erdoğan orada yok

Almanya'da gurbetçilere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Avrupa'da Ali'siz Alevilik'ten bahsediyorlar. Eğer Alevilik Hz. Ali'yi sevmek ise benden daha Alevisi olamaz. Ancak Alevilik bir dinse Tayyip Erdoğan orada yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

"BENDEN ALEVİSİ OLAMAZ"

"Bunlar sevemezler. İnsan öldürende sevgi olur mu? İnsanları katledende sevgi olur mu? Öyleyse oyuna gelmemeniz lazım.

"Onlar tek millet diyebilir mi? Tek bayrak diyebilir mi? Tek vatan diyebilir mi? Tek devlet diyebilir mi? O zaman 7 Haziran’da bunu diyemeyenlere gereken cevabı benim Almanya’daki kardeşlerim vermelidir.

"Yavuz Sultan Selim Köprüsü bile onları rahatsız etti. Avrupa’da da Ali’siz Alevilik’ten bahsediyorlar. Eğer Alevilik Hz. Ali’yi sevmek ise benden daha Alevisi olamaz. Ancak Alevilik bir dinse Tayyip Erdoğan orada yok.

"Marmaray şu ana kadar 73 milyon kişiyi taşımış durumda. Biz Fatih’in torunlarıyız. Dedemiz Fatih gemileri karadan yürüttü. Biz de metroyu denizin altından yürütüyoruz."

"CUMHURBAŞKANI TARAF OLMAZ DİYORLAR.."

"Cumhurbaşkanı taraf olmaz diyorlar, doğru. Ama ben milletin tarafındayım.

"İngiltere’de seçimi kaybeden üç muhalefet lideri istifa etti. Ben hep ne diyordum. Eğer bu seçimden birinci çıkmazsak istifa edeceğim diyordum. Diğerlerini de davet ediyordum. Ama kabul etmiyorlardı. Şimdi bu seçimde de böyle bir söz veren muhalefet partisine rastlamadım. Ama bakın Sayın Başbakan birinci gelemezsem istifa ederim diyor."

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 17:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
aslan
aslan - 3 yıl Önce

hırsız sen alevi olamazsın edep erkan bilmezsin birde alevilerde hırsızları düşkün ilan ederler....

süleyman üstün işçilerin hocası
süleyman üstün işçilerin hocası - 3 yıl Önce

fizik ötesi itikatlara, din denir, oysa alevilik insanoğlunun ürettiği bir inanç sistemidir, her zaman olduğu gibi molla erdoğan işine geldiği gibi konuşuyor.