Davutoğlu: Yolsuzluklara, yoksulluklara, yasaklara 2001’de savaş açtık

Davutoğlu, 17- 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarını ihanet çetesinin yaptığını söyledi

Davutoğlu: Yolsuzluklara, yoksulluklara, yasaklara 2001’de savaş açtık

Başbakan Davutoğlu, partisinin düzenlediği İstanbul mitingine katıldı. Burada konuşan Davutoğlu, yolsuzluk ve yoksulluğa 2001’de savaş açtıklarını söyledi.

AKP’nin İstanbul’da düzenlediği mitingde konuşan Genel Başkan ve geçici Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı eleştirdi. Nişantaşı’ndan Kandil’e köprü kurulduğunu söyledi. 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarını hatırlatan Davutoğlu bunu da bir ihanet çetesinin yaptığını söyledi.

Davutoğlu özetle şöyle konuştu:

“Cumhuriyet tarihinin en bereketli baharı, en güzel Mayıs’ı yaşanırken birileri devreye girdi. Bizim gibi çevreye, doğaya aşık olanları ağaç bahanesi ile itham ederek Gezi olaylarını başlattılar. Gençlerimizin hassasiyetlerini kullanarak, onların arasına terör örgütleri sızdı. Sokakları yaktılar, yıktılar. Esnafımızın ekmeğine, vatandaşlarımızın güvenliğine saldırdılar.

‘HÜKÜMETE  YOLSUZLUK İFTİRASI ATILDI’

Gezi’de başaramadıklarını 17-25 Aralık’ta yıllardır koynumuza soktukları bir yılanı, devlete millete sızmış bir ihanet çetesini devreye sokarak denediler. 80 yılda yapılmayanı 10 yılda yapan bu hükümete yolsuzluk iftirası atıldı. Biz yolsuzlukların, hortumların hepsini kestiğimiz için 13 yıldır kalkınıyoruz. Yolsuzluklara, yoksulluklara, yasaklara ta 2001’de savaş açtık. Bundan sonra da kim bunlara bulaşırsa aramızda hiç olmadı, olmayacak. Ağababalırndan aldıkları talimatla harekete geçtiler, beddualarla, montaj kasetlerle bu yürüyüşümüzü durduracaklarını sandılar. Biz Atlantik ötesinden, dağlardan, diğer mihraklardan gelen seslere karşı milletimizin sesine döndük.

DEMİRTAŞ’A ELEŞTİRİ

Cumhurbaşkanlığı makamına Cumhurbaşakınımız oturmuşken, hükümet kurulmuşken malum eş başkan talimat verdi. ‘Katil devlet’ diye küstahça konuşan adam Kobani olaylarını bahane ederek insanları sokağa çıkmaya davet etti, silahlanmaya davet etti. Biz buradan devletimizin merhametli, müşfik olduğunu hep paylaşacağız. Eski devlet değil bu, 90’lı yıllardaki faili meçhullerin olduğu dönem değil. Şimdi devletle milleti birleştiren, AK Parti kadrolarının kurduğu müşfik ve kudretli Türkiye Cumhuriyeti Devleti var.

Baktılar ki AK Parti hain oyunlarla devrilmiyor, başka bir senaryoyu harekete geçirdiler. Emanet oylarla, yalan ve iftiralarla bu kardeşliği, bu birlik ve beraberliği bozmak için hain bir senaryoyu harekete geçirdiler. Şimdi de Nişantaşı’ndan Kandil’e köprüler kuruyorlar. Onlar nefret köprüleri, onlar şiddet, terör köprüleri kursunlar. Biz gönül köprüleri kuruyoruz.” Şeklinde konuştu.

(İMC)

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 19:52
YORUM EKLE