28 Kasım 2015 Cumartesi 16:28
Davutoğlu: Tahir Elçi'ye suikast planı olabilir

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesine ilişkin konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Tahir Elçi’ye suikast planı olabilir. Hedef Türkiye’dir” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, saldırıya ilişkin "Bu olay mutlak suretle aydınlatılacaktır. İki ihtimal söz konusu, Tahir Elçi'ye yönelik suikast gerçekleştirilmiş olması. Kim yapmış olursa hedef açıktır. Hedef Türkiye'dir. Türkiye'deki barış ve huzur ortamına yönelik saldırıdır. İkinci ihtimal ise polisimizin de teröristlere karşılık vermesi sonucu ateş arasında kalması sonucu hayatını kaybetmesi. Böyle bir durum da varsa bu açığa çıkar" diye konuştu.

AKP döneminde "faili meçhul" cinayetlere izin verilmediğini iddia eden Davutoğlu, “Faili meçhul bizim dönemimizde kalmaz, kalmayacaktır. İdari soruşturma süratle yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır. Diyarbakır’daki vatandaşlarıma çağrım, olayın aydınlatılmasını beklemelidir. Olayı takip ediyoruz, saldırganların kimlikleri araştırılıyor” dedi.

Son Güncelleme: 28.11.2015 16:30
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Veli. er 2015-11-28 18:17:15

Sayın Davutoğlu " Bizim iktidarımız döneminde çözülmiyen faili meçul olay kalmadığı gibi Elçiye yapılan suikastinde çözüleceğini" açıkladı. Allah aşkına bu iktidar döneminde Roboski. Antakya, Diyarbakır, Ankara hangı birisinin gerçek kayışı bulundu??. Ayrıca 13 yıldır iktidardasın geçmişte işlenen 17000 faili meçhulün katılerini açığa çıkarmak kimin görevi? Bunları açığa çıkaracak kabiliyetleri yoksa , pinoşeti yargılıyan Şili devlet yetkililerinde biraz ders almaları gerekıyor