CHP, seçim için 'kadrolu kedisi' Şero'yu görevlendirdi

CHP'li Gürsel Tekin, il ve ilçe başkanlıklarına genelge gönderdi...

CHP, seçim için 'kadrolu kedisi' Şero'yu görevlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Gürsel Tekin il ve ilçe başkanlıklarına gönderdiği bir genelge ile Genel Merkez’in “kadrolu kedisi” Şero’nun 81 ilde yaşayan tüm kedi arkadaşlarına trafolardan uzak durmaları ve bu konuda gerek hassasiyetin gösterilmesi için görevlendirdiğini belirtti.

Tekin’in, parti örgütüne gönderdiği genelge şöyle;

“Bilindiği üzere 30 Mart Yerel Seçimlerinde yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili olarak Enerji Bakanı Sayın Taner Yıldız bir açıklama yaparak ‘Espri yapmıyorum, trafoya kedi girdi. Bu ilk kez yaşanmadı. Bunu seçime bağlamak yanlış.’ demiş ve bu konu uzun süre kamuoyunun gündeminde kalmıştı.

Enerji Bakanı Sayın Taner Yıldız’ın 30 Mart yerel seçimlerinde kedileri kontrol edememesinden kaynaklı yapmış olduğu bu sorunun önüne geçmek ve bir kez daha sorunun tekrarlanmaması adına CHP Genel Merkezi olarak önlem alma gereği duymuştur.

Konuyla ilgili olarak CHP’nin sevilen kadrolu kedisi ‘Şero’ görevlendirilmiş olup, 81 ilde yaşayan tüm kedi arkadaşlarına trafolardan uzak durmaları ve bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesi için çalışmalar yürütülecektir.

‘Şero’nun yürüteciği çalışmalarda gereken tüm kolaylığın sağlanması hususunu bilgilerinize rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Gürsel Tekin.”

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 17:27
YORUM EKLE