Çelik: Amaç silah bıraktırmak, silahların susması değil

AKP'li Çelik 'Başbakanın He-Man olmadığını' da sözlerine ekledi...

Çelik: Amaç silah bıraktırmak, silahların susması değil

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ve BDP’li Ayla Akat Ata’nin İmralı’ya giderek Abdullah Öcalan’la görüşme yapmasını değerlendirdi.

Hüseyin Çelik, Türkiye'nin üniter yapısının pazarlık konusu yapılamayacağını söyleyerek şunları söyledi:

"Hard Power ve Soft Power diye iki güç vardır. Üçüncü güç olarak da smart power, akıllı güç olarak tanımlayabiliriz. Duygularınızı aklın önüne geçirirseniz felakete süreklersiniz. Türkiye’nin üniter yapısını pazarlık yapmayız. Bu yangına kim 'bir kova su da ben dökmek istiyorum' derse 'buyrun' diyoruz. Çocuklarımız ölmesin. Sevgileri büyütelim, nefreti büyütmeyelim. Bütün derdimiz budur."

Çelik silahların susması konusunda ise şöyle konuştu:

"Tek amaç terör örgütüne silah bıraktırmaktır. Silahların susması değildir. Yangın olmasa da itfaiye teşkilatı vardır. Bir terörist, terör faaliyeti varsa güvenlik güçleri onun üzerine gider. 'Güvenlik güçleri silah bırakacak mı?' sorusu abesle iştikal eder. Bu yangını kim söndürürse müteşekkir oluruz.

Siyaset kurumu bu işte muhataptır. CHP de BDP de muhataptır. Çözüme katkı sunmak isterse BDP’ye eyvallah deriz. Hala vakit çok geç değil, BDP silahlı örgütün vesayetinden kurtulabilirse barışa katkıda bulunabilir. Başbakan ve hükümet bu sorunu çözmek için taşın altına elini değil, gövdesini koymuştur. BDP’liler ‘Başbakan isterse bu sorunu çözebilir’ diyor. Başbakan He-Man değil."

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2013, 22:44
YORUM EKLE