13 Aralık 2015 Pazar 18:49
Çavuşoğlu: Rusya ile gerilimden yana değiliz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk balıkçı teknesine ateş açılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu ve gerilimden yana olmadıklarını ifade etti.

Çavuşoğlu, “Rus tarafından açıklamayı gördük. Şimdi o balıkçı teknesi tespit edildi ve balıkçıyla da görüştükten sonra biz de nasıl olduğuna dair bilgi aldıktan sonra biz de gerekli açıklamalarımızı yaparız” dedi.

“Ama biz hep şunu söylüyoruz: gerilimden yana değiliz, gerilimleri diyalog yoluyla aşmadan yanayız” diyen Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“24 Kasım’da yaşanan bu üzücü olaydan sonra da hep attığımız adımlar bu yönde olmuştur. Bu konuda Türkiye’nin hakkını tüm dünya da teslim ediyor.

Türkiye’nin olgun yaklaşımı, sabırlı yaklaşımı, diyalogtan yana olması ve gerilimi tırmandırmak istememesi herkes tarafından takdirle de karşılanmaktadır.

Dolayısıyla balıkçıdan gerçek bilgileri, olayın nasıl gerçekleştiğini dinledikten sonra gerekli açıklamaları da zaten yaparız.

Son Güncelleme: 13.12.2015 18:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
selim 2015-12-13 23:30:33

Devlet hep yalan söylemek zorundamı?
Gurur duyuyordunuz oysa gene olsun gene vururuz diye. Sınırımızı yanıbaşında vahşi haydutlar cetesinin icrahatlarını dessteklemek , onunla iştutmaktan utanmayan devleti zorbalıkla ele gecirmiş bir kliksiniz. Teröristleri korumak icin ucagı düşürdünüz bunu hepimiz biliyotuz ve bu kabul edilmez politikalarınız, zulüm, yokluk,düşmanlıklar üzerinden iktidarınızı devam ettirmeyi amaclıyorsunuz.