22 Kasım 2016 Salı 18:43
Bozdağ'dan istismar yasası açıklaması: Bu konu kapanmıştır

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, cinsel istismar düzenlemesiyle ilgili, “Bu konu kapanmıştır. Partiler arasında konsensus olursa ileride tekrar gündeme gelebilir” dedi.

Önergenin istismarcıları af amacı taşımadığını bir kez daha savunan Bozdağ, “Bu konu kapanmıştır. Partiler arasında bir konsensus olursa ileride tekrar gündeme gelebilir” diye konuştu.
 
ÖNERGE NASILDI?
 
AKP’nin önergesinde şu ifadelere yer verilmişti:

“(2) Cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın 16/11/2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçundan, mağdurla failin evlenmesi durumunda, ceza açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmiş ise cezanın infazının ertelenmesine karar verilir. Zamanaşımı süresi içinde evliliğin, failin kusuruyla sona ermesi halinde fail hakkıdaki hüküm açıklanır veya cezanın infazına devam olunur. Bu fıkra uyarınca fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine karar verilmesi durumunda, suça azmettiren veya işlenişine yardım edenler hakkında kamu davasının düşmesine veya infazının ortadan kaldırılmasına karar verilir.”

 

Son Güncelleme: 23.11.2016 13:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Agri 2016-11-22 19:35:10

Donek seni bakan yapip kendisene kole yapan alcak bir gun hesap verecek sizin kadar iki yuzlu serefsiz varmi dunyada cahil onursuz irkci fast bir milet Boyle alcaklar yonetirse vah halimize