BDP ve Blok milletvekilleri açlık grevine başlıyor

BDP'li vekil Selma Irmak süresiz-dönüşümsüz açlık grevine başlamıştı...

BDP ve Blok milletvekilleri açlık grevine başlıyor

BDP ve Emek demokrasi ve Özgürlük Bloğundan meclise giren Milletvekilleri 20-21 Şubat tarihlerinde BDP Genel Merkezi’nde 2 günlük açlık grevine başlıyor.

 

KCK davası kapsamında tutuklu bulunan BDP'li vekil Selma Irmak hapishanelerde başlatılan protesto amaçlı açlık grevleri çerçevesinde süresiz-dönüşümsüz açlık grevine başlamıştı.

 

BDP Eş Genel Başkanları Gültan Kışanak ve Selahattin Demirtaş, tutuklu milletvekili Selma Irmak’ın süresiz-dönüşümsüz açlık grevine girmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

 

Irmak’ın direnişinin selamlandığı açıklamada şöyle denildi: “AKP hükümetinin aralıksız sürdürdüğü siyasi soykırım operasyonlarını, İmralı Cezaevi’nde giderek ağırlaştırdığı tecrit uygulamalarını ve Kürt sorununda çatışmaları tırmandıran savaş operasyonlarını protesto amacıyla kaldıkları Diyarbakır Cezaevi’nde süresiz açlık grevi başlatan Şırnak Milletvekilimiz Sayın Selma Irmak ve diğer siyasi tutukluların bu onurlu direnişini, eylemini selamlıyoruz.”

 

Açıklamada, Irmak’ın ve tutuklu vekillerin direnişinin; diyalog, müzakere, çözüm ve demokratikleşme sürecinin başlamasına katkı sunacağına inanıldığı belirtildi.

 

Açıklamada, Irmak’ın başlattığı direnişe destek içerisinde olmak amacıyla 20-21 Şubat tarihlerinde BDP ve Blok milletvekillerinin parti genel merkezinde 2 günlük açlık grevi gerçekleştireceği duyuruldu. (ANF)

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2012, 22:34
YORUM EKLE