Başbakan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan ortak açıklama

Yıldırım, “Bundan böyle de görevlerini yaparken, bu gibi hukuk dışında hareket edenler olursa en şiddetli şekilde üzerlerine gidilecektir”dedi  

Başbakan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan ortak açıklama

Başbakan Binali Yıldırım ve CHP lideri Kılıçdaroğlu Çankaya Köşkü'nde ortak basın açıklaması yaptı.
 
Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı ortak açıklamada, "Birtakım görüntülerin sosyal medyada yayınlanması konusunda hassasiyetimiz had safhadadır ve gerekli müdahaleler yapılmaktadır.
 
“Bundan böyle de görevlerini yaparken, bu gibi hukuk dışında hareket edenler olursa en şiddetli şekilde üzerlerine gidilecektir. Bugün birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var, kardeşlik söylemini daha da geliştirmeye ihtiyacımız var." dedi.
 
Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu savunan Yıldırım, "Türkiye bir hukuk devleti. Hukuk içerisinde kalarak işler yoluna konacak, yanlış yapanlar Türk adaletine teslim edilecek. Ondan sonra adalet gereğini yapacak. Hiç kimse fiziki şiddetle karşılık vermek, intikam almak gibi bir duygu içerisinde olamaz. Hukuk devletinde asla böyle bir şey kabul edilemez." diye konuştu.
 
KILIÇDAROĞLU: TOPLUMDAKİ GERGİNLİĞİ GİDERMEK GÖREVİMİZ
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım ile yaptıkları ortak açıklamada, "Bazı endişelerim vardı, Sayın Başbakan'a endişelerimi aktardım. Özellikle sadece emir dinleyen er ve erbaşlara yönelik şiddet olaylarının doğru olmadığını, bunların da soruşturulması gerektiğini ifade ettim. Toplumdaki gerginliği el birliğiyle, birlikte gidermek bizim görevimiz." İfadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 15:58
YORUM EKLE