Barzani: Rusya Peşmergeyi desteklerse memnuniyet duyarız

Barzani, "Rusya, IŞİD'e karşı savaşta Peşmerge güçlerini desteklerse buna seviniriz" değerlendirmesinde bulundu

Barzani: Rusya Peşmergeyi desteklerse  memnuniyet duyarız

Irak Kürdistan Bölgesi  Başkanı Mesut Barzani, Irak'ta ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun bir parçası olduklarını, ancak Rusya'nın da destek vermesinden memnuniyet duyacaklarını bildirdi.

Barzani, yaptığı yazılı açıklamada, IŞİD’in ortadan kaldırılması için ortaya konulan uluslararası gayretlerin "takdire şayan" olduğunu belirterek "Fakat uluslararası koalisyon ile Rusya devleti arasında IŞİD'e karşı uyumlu bir çalışma olursa, daha iyi sonuçlar alınabilir" dedi.

Federal Kürdistan’ın Irak'ta ABD öncülüğündeki IŞİD'e karşı uluslararası koalisyonun aktif bir üyesi olduğunun altını çizen Barzani, "Kürdistan bölgesi, IŞİD'e karşı mücadelede Peşmerge güçlerine yardım eden tüm taraflara ve devletlere müteşekkirdir. Bu çerçevede Rusya'nın sağlayacağı yardımları da memnuniyetle karşılayacaktır. Rusya, IŞİD'e karşı savaşta Peşmerge güçlerini desteklerse buna seviniriz" değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2015, 09:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürd
Kürd - 3 yıl Önce

Sen sadece kendini düşünen bir aşiret reisinden başka hiçbirşeyin senin işidle ilişkini herkesbiliyor şerefinle süyle o gün PKK maxmura müdahale etmeseydi sen şimdi nerdeydin ey alahtan korkmaz kürdmiletinden utanmaz süyle nerdeydin serereşte helikopterleri çalışır vaziyette bekletmiyormuydun ha