22 Eylül 2011 Perşembe 02:29
İnternet Medyası yasası çıkıyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İnternet Medyası yasası önümüzdeki ay çıkacağını söyledi

Başbakanlık binasında TOBB bünyesindeki Medya Meclisi heyetini kabul eden Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, İnternet Medyası yasasıyla ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

BASIN KARTI SAHİBİ OLAUNACAK

Yasa önümüzdeki Ekim ayında TBMM'nin gündemine geliyor. Tasarının yasalaşması ile birlikte İnternet Medyası çalışanları "gazeteci" sayılacak.

İnternet siteleri de Basın Yasasına tabi olacak ve çalışanlarını Basın Yasası üzerinden sigortalı yapabilecek. Bu durumda internet çalışanları sarı basın kartı sahibi olabilecek.

Yeni yasa ile birlikte internet haber siteleri de Basın İlan Kurumu'nun ilanlarını kullanabilecek. Bu sayede haber siteleri ek gelire sahip olacaklar.

“GAZETECİLER SESİNİ YÜKSELTSİN”

Birçok gazetecinin başına dert olan Terörle Mücadele Yasası'nın değişmesini istediğini dile getiren Bülent Arınç, "Gazeteciler TMK'nın değişmesini istiyorsa seslerini yükseltsiner" dedi.

“SAYIN ÖCALAN SÖZÜ YASAĞI KALKSIN”

Özellikle BDP'li vekillerin başını yakan "Sayın Öcalan" hitabıyla ilgili olarak da Bülent Arınç, "bir kişi "Sayın Öcalan" dedi diye 8.5 yıl ceza alıyorsa bu orantılı bir ceza değil" diye konuştu.

Arınç, Kürtçe propaganda yapmanın da sıkıntı olmaması gerektiğini savundu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.