31 Temmuz 2014 Perşembe 13:00
Cumhuriyet'te yazar krizi

CumhuriyetAydın Engin, Ceyda Karan, Özgür Mumcu, Murat Sabuncu ve Ahmet Şık'ın 1 Ağustos 2014 tarihinden itibaren haber ve yazılarıyla Cumhuriyet'te yer alacağını duyurdu.

Ancak gazetede Aydın Engin krizi çıktı. Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız ve yazarlar Mustafa Balbay ile Cüneyt Arcayürek izne ayrıldı. Balbay Twitter hesabından Aydın Engin'in Cumhuriyet'te yazmasını istemediğini açıkladı.

Mustafa Balbay, Twitter hesabından "Aydın Engin'in, fikirlerini düşünce yelpazesine uygun bir gazetede, özgürce yazmasını dilerim. Ancak, Aydın Engin'in Cumhuriyet Gazetesi'nde yazmasına karşıyım. Buna hiçbir zeminde evet demedim" açıklamasını yaptı. 


Son Güncelleme: 31.07.2014 19:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Nizamettin Aktaş 2014-07-31 16:13:33

... bu tartışma aslında 90 yıllık kemalest jargonun isbatıdır. kemalizim tekci bir algı olduğundan farklı dünya değerlendirmesi olanlara tahammülü yoktur. evrensel hukuku halka reva görmeyen beyazlar,tartışma ,yazı üzerinde dünya ahvalını tarif etmeye tahammül edemiyor. kendi görüşü gerçektir. çünkü tartışmak evrensel hukuk gidiyor ucu, buda onları rahatsız ediyor.

Avatar
berin uyar 2014-07-31 19:15:16

...tahammül bile edemiyor musunuz? demokratlığı da kimseye bırakmazsınız ama... yazık gerçekten de... işte memleketin en "aydın"larının durumu...

Avatar
Yaşar Yıldız 2014-08-01 07:40:46

Cumhuriyet'de istenmediğini Aydın Engin kendisi yazmıştı. İlhan Selçuk'un onu koruduğunu anlatmıştı. Şimdi ise, Cumhuriyeti demokratlaştırma değişimi değil, popüler gazetecilerle kamuflaj yapmak amaçlanıyor gibi. Balbay'ın tutumu tutarlıdır. Darbecilerle demokratların birarada olması çarpıklık.