Anadolu Ajansı muhabirleri sosyal medyadan katliam çağrısı yaptı!

İşte, devletin resmi ajansı olan AA'da görevli muhabirlerin Facebook hesaplarına yazdıkları

Anadolu Ajansı muhabirleri sosyal medyadan katliam çağrısı yaptı!

Çözüm sürecinin sona ermesinin ardından son dönemde artan çatışmalar nedeniyle sosyal medyada düşmanlık mesajları her geçen gün çoğalırken,  gazeteci kimliği taşıyan ve devletin resmi ajansı olan AA'da görevli muhabirlerin Facebook hesaplarına yazdıkları kan dondurdu.

Cumhuriyet'in haberine göre, "Şehit için son görev onun naaşını taşımak değil, kan akıtmalıyız kan, kan, kan kokmalı o dağlar... Son görevimiz KATLİAM olmalı... Genç, yaşlı, hamile, çocuk gözetmeksizin." sözlerini paylaşan Anadolu Ajansı çalışanı Mustafa Uygun'un bu sözlerine yine aynı bölgede çalışan AA muhabiri Burak Akay'dan destek geldi. Akay, "Yemin ederim yetki versinler katliam yaparım... Çok fena psikoya bağladım" yazdı. Çanakkale İHA temsilcisi olduğu bildirilen Gürkan Düzenli de "Düşmana merhamet, vatana ihanettir" diyerek paylaşıma destek verdi.

Konu ile ilgili Anadolu Ajansı Çanakkale Temsilciliğini arayan Cumhuriyet gazetesine ilk olarak böyle bir şeyin olmadığı söylendi. Ancak bir süre sonra Cumhuriyet’i telefon ile arayan Burak Akay, yazdıklarının paylaşılan bir şeye yorum yapmaktan ibaret olduğu ve paylaşıma yaptığı yorumun kurumunu bağlamadığını ifade etti.

Konuşma sonrasında da paylaşımın ve altına yapılan yorumların silindiği görüldü.

İŞTE O PAYLAŞIM VE YORUMLARGüncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 16:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memo
Memo - 3 yıl Önce

Bu yavşak kışkırtıcıları yolluyacan aslında gidip savaşsınlar Halkları halllara kırdırmak istiyorlar oyuna gelmiyelim