27 Haziran 2016 Pazartesi 18:18
6 nöbetçi yayın yönetmenine daha soruşturma
Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyası kapsamında bir günlük genel yayın yönetmenliği görevini üstlenen gazetecilere soruşturmalar devam ediyor.

Gazeteciler, Hasan Cemal, Said Sefa, oyuncu Deniz Türkali, Alevi Piri Hasan Hayri Şanlı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Çilem Küçükkeleş ve Dicle Anter hakkında da “örgüt propagandası” iddiası ile soruşturma açıldı.

Kampanyaya katılan gazeteciler Nadire Mater, Tuğrul Eryılmaz, Yıldırım Türker, Faruk Balıkçı ve Veysi Altay bugün Çağlayan Adliyesi’ne ifade vermeye gitmişti.

NE OLDU?

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününde başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına şimdiye kadar 55 kişi destek verdi, 50'si hakkında soruşturma başlatıldı. 

Açılan bu soruşturmaların 6'sı takipsizlik ile sonuçlanırken, 6 soruşturma davaya dönüştü ve son olarak da kampanya katıldıkları için Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu tutuklandı.

Son Güncelleme: 27.06.2016 18:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.