26 Mayıs 2016 Perşembe 07:47
Ankara İskitler’de translara yönelik saldırılar artıyor
Ankara İskitler’de 25 Mayıs Çarşamba gecesi 15 kişilik bir grup taş, sopa ve bıçaklarla bölgede bulunan trans kadınlara saldırdı.

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği’nin aktardığına göre; dernek üyesi trans kadın Buket sırtından bıçaklanarak yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralı ile ise hastane polisinin bilinçli olarak ilgilenmediği belirtildi. 

Hastaneye kaldırılan Buket’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

SALDIRININ ORGANİZE OLDUĞU ÇOK AÇIK”

Pembe Hayat Derneği avukatı Rıza Yalçın Koçak durumla ilgili olarak “Saldırının organize olduğu çok açık biçimde ortadadır. Saldırganlar müvekkillerimize saldırırken aynı zamanda maddi hasar vermek için araçlara da saldırmışlardır. Hastane polisi sırtından yaralanan birisi ile bilinçli olarak ilgilenmiyor. Biz bu saldırıların alışıldık hale gelmesini ve üzerinin kapatılmasını istemiyoruz. Bu sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Şubat ayından itibaren İskitler’de başlayıp Çok Katlı Otopark, Kolej ve Esat bölgelerine yayılan polis saldırılarının ardından trans kadınlara yönelik fiziksel ve sözlü saldırılar artarken bir yandan da sokaklara “Zina Haramdır” yazılı kartlar atılmıştı.

Son Güncelleme: 26.05.2016 07:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.