04 Ocak 2013 Cuma 13:31
Müjdat Gezen: Barış gelecekse dağa giderim!

Skyturk360 ekranlarında yayınlanan Hilmi Hacaloğlu ile Şimdi Söz Sizde programına konuk olan Müjdat Gezen, Kürt sorunu ile ilgili ezber bozan açıklamalarda bulundu.

Hükümetin son dönemde Kürt sorununun çözümü noktasında attığı adımları olumlu bulduğunu ifade eden Müjdat Gezen, barış için vurulma ihtimali bile olsa gidip dağdakilerle konuşabileceğini söyledi.

DURUP DURURKEN İNSANLAR DAĞA ÇIKMAZ

“Yılların getirdiği ezilmişliğin patlaması bir gün mutlaka olacaktı” diyen Gezen Kürt meselesine çok insancıl bir yerden baktığını söyledi. İyi niyetle yola çıkılması durumunda Kürt sorununun çözülebileceğini ifade eden Gezen, “Durup dururken insanların dağa çıkması, durup dururken insanların gırtlaklarını -Meclis binasının içinde- yırtarak konuşmaları, sanki bir haksızlığa uğramışlar gibi görünmüyor mu? Bana öyle görünüyor. Ortada bir haksızlık varmış gibi görünüyor” dedi. Sorunun konuşulmasını önemsediğini belirten Gezen, çözüm için elini taşın altına koymaya hazır olduğunu söyledi.

“HÜKÜMETİ METH ETMEK BANA DÜŞMEZ AMA”

“Ben şimdiki gelişmeleri doğrusunu isterseniz kötü de bulmuyorum. Barış aramasını kötü bulmuyorum. Hükümeti meth etmek bana düşmez ama ülkede kan duracaksa, herhangi bir biçimde bunun durması için bana deseler ki git dağda bunlarla konuş, bunlar seni seviyorlardır, vurulma ihtimalin var deseler bile ben biner giderim. 75 milyon insan bu durumda sükunete kavuşacak ve barış gelecekse giderim. Çünkü zaten 70 yaşındayım.”

Son Güncelleme: 05.01.2013 21:16
Anahtar Kelimeler:
Kürt SorunuMüjdat Gezen
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.