11 Nisan 2013 Perşembe 10:39
Avşar: Ben zaten 'akil'dim

Hülya Avşar, çözüm süreci ile ilgili atılan adımlar ve yapılan eleştirilere ilişkin açıklamalar yaptı. İbrahim Tatlıses'in dün dünyaya gelen kızını görmek için hastaneye gelen Avşar, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"MUHALEFET DOĞRU YAPILMIYOR"

Akil İnsanlar Heyeti ile ilgili yapılan eleştirilere tepki gösteren Avşar, “İnsanlar her şeyi eleştirmeye müsaitler. Bir baksınlar ne oluyor, ne bitiyor. Ben Türkiye’de muhalefetin doğru yapıldığına hiçbir zaman inanmadım zaten. Yıllardan beri bir gün bir muhalefet yönetimin başındaki kişinin bir şeyini takdir etti mi? Ben hiç hatırlamıyorum. Bugüne kadar ‘Sayın Başbakanımız da bunda çok doğru’ diyeni görmediğim için muhalefet yaratmak için konuşulan şeyler beni çok mutlu etmiyor” diye konuştu.

“BEN SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM”

İsim vermeden muhalefeti eleştiren ünlü sanatçı, “Ben isim vererek konuşmuyorum. Tabii ki onların da söylediği doğru şeyler var. Bir kere barış için atılmış bir adım var ortada. Bu yüzden insanların destek vermesi gerektiğine inanıyorum. Ben sonuna kadar destekliyorum. Bana bir görev verilirse dışarıdan seve seve yaparım. Ama bir dursunlar, baksınlar bakalım ne oluyor, ne bitiyor” dedi.

BEN ZATEN AKİLDİM

Avşar, Akil İnsanlar Heyeti’nde yer alan isimlere verilen görevin çok onur verici olduğunu ifade ederek, “Ama ben zaten akildim, hep de akil olmaya devam edeceğim. Yaptıklarım, düşündüklerim, yazdıklarım, davranışlarımla ben akilim. Zaten hep barıştan yana yıllardan beri gidiyordum, bundan sonra da gideceğim” şeklinde konuştu.

"SÜRE BANA AZ GELDİ"

Heyette yer alma teklifini neden kabul etmediği sorusu üzerine ise Avşar, “Ben zaten akildim. O bir aylık süre bana az geldi. Sonra o uzadı sanıyorum. Bence biraz daha uzayacaktır. Böyle şeylerde çok taş koymamak lazım. Ben iyi şeyler olacağına inanıyorum. Çünkü sonunda barış var. Çocuklarımızı düşünürsek, bu proje de çok iyi giderse inanın en başta herhalde ben onlarla birlikte gururla yürürüm. Her gece Allah’a dua ediyorum, askerlerimiz evlerine sağ salim kavuşsun, silahlar kalksın diye. Bunu da bir adım olarak görüyorum” yanıtını verdi.

Son Güncelleme: 12.04.2013 13:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.