Koruma kararı olan kadın eski eşi tarafından öldürüldü

Edremit’te hakkında koruma kararı bulunan Esra Gövem adlı kadın eski eşi Tolga Y. tarafından kızının önünde öldürüldü

Koruma kararı olan kadın eski eşi tarafından öldürüldü
Balıkesir'in Edremit ilçesinde, hakkında koruma kararı bulunan 24 yaşındaki Esra Gövem, bir süre önce boşandığı eşi 25 yaşındaki Tolga Y. tarafından 2 yaşındaki kızının gözü önünde bıçaklanarak öldürüldü.

Edremit’te bir oto kiralama şirketinde çalışan Tolga Y., 3 yıl önce evlendiği Esra Gövem’den 5 ay önce boşandı. Mahkeme çiftin 2 yaşındaki kızları E.Y.’nin velayetini annesine verdi.

Tolga Y., bugün saat 11.00 sıralarında mahkemenin hafta sonlarında görebilmesine izin verdiği kızını E.Y.’yi almak için boşandığı eşi Esra Gövem’in oturduğu ailesinin evine gitti. Çocuğu vermek için apartmanın önüne çıkan Esra Gövem ile boşandığı eşi Tolga Y. arasında tartışma çıktığı öne sürüldü.

Tolga Y., cebinden çıkardığı bıçakla kızının gözü önünde Esra Gövem’i ikisi kalbi, biri de göğsünden olmak üzere 3 bıçak darbesiyle yaralayıp, kızını da bırakarak kaçtı.

Esra Gövem Edremit Devlet Hastanesi’ne götürüldü ancak genç kadın, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Öldürülen Esra Gövem’in boşandığı eşi tarafından tehdit edildiği için hakkında koruma kararı bulunduğu, buna rağmen Tolga Y.’nin kızını görmesine izin verdiği öğrenildi.

Polis, olayın ardından kaçan Tolga Y.’nin yakalanması için çalışma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2016, 19:47
YORUM EKLE