24 Ekim 2012 Çarşamba 20:18
Ev hanımı mı ev işçisi mi?

Kanada’nın  Calgary kentinde yaşayan üç çocuk annesi Jessica Stilwell, işten eve yorgun geldiği bir gün, evi her zamanki gibi pislik içinde bulunca “canıma tak etti” diyerek greve başladı.

 

6 gün boyunca ev işi yapmayan ve bu grevden çocuklarına bahsetmeyen Stilwell yaşadıklarını bloğunda takipçileriyle paylaştı.

 

'BİR SÜRE SONRA EV HALKI SÖYLENMEYE BAŞLADI'

Independent gazetesinin haberine göre çocuklarının ve eşinin kirli çamaşırlarını yıkamayan, bulaşıklarını ortada bırakan ve temizlik yapmayan Stilwell bu süre boyunca sadece kendi kirlilerini gizlice yıkadı.

 

Ev halkının gün geçtikçe pislenen evde söylenmeye başladığını belirten Stilwell şöyle konuştu:

 

“Dördüncü gün kızlarım yaklaşık 17 kez yanıma gelip mutfağın berbat bir halde olduğunu söyledi. Sonra herkes evdeki pislik için birbirini suçlamaya başladı ve işler giderek çirkinleşti.”

 

6. GÜN GREVDE OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Altıncı gün kızlarına grevde olduğunu itiraf eden Stilwell yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Bana ‘bu şimdiye kadar duyduğumuz en aptalca şey. Anneler çocukların arkalarını toplamak için vardır' dediler."

 

Başta Kanada ve ABD olmak üzere bir çok ülkede çalışan annelerin “kahramanı” olan Stilwell şöyle konuştu: “Çocuklar sonunda bana yardım etmeye karar verdi. Anne-babalarına sürekli olarak 'benim için ne yapacaksın?' diye soran bir yeni nesil yetiştirdiğimizi düşünüyorum ve bu da beni korkutuyor.” (ntvmsnbc)

Son Güncelleme: 25.10.2012 15:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.