Erdoğan'ın 'kadın ile erkek eşit değil' sözleri dünya basınında

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kadın-erkek eşitliği ile ilgili yaptığı açıklama dış basında geniş yer buldu…

Erdoğan'ın 'kadın ile erkek eşit değil' sözleri dünya basınında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın I. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nde yaptığı konuşmada kadınla erkeği eşit konuma getirmenin fıtrata aykırı olduğu açıklaması dünya basınında da yer buldu.

Erdoğan’ın açıklamalarını dış basın şöyle gördü:

BBC: ERDOĞAN: KADIN VE ERKEK EŞİT DEĞİLDİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınların erkeklerle eşit konuma getirilemeyeceğini söyleyerek feministleri anneliğe reddetmekle suçladı. Erdoğan, İstanbul'da yaptığı konuşmada "Kadınlar erkeklerle eşit olamaz. Bu doğaya aykırı" dedi. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, feministleri de İslam'daki anneliğin önemini kavrayamadıklarını savundu. Erdoğan bir süre önce de kadınlara üç çocuk sahibi olma çağrısı yapmış ve sezaryen ile doğum ve kürtaja karşı olduğunu açıklamıştı.

WASHINTON POST: TÜRK CUMHURBAŞKANI KADINLARLA ERKEKLERİN EŞİT OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan,  İstanbul'da yaptığı konuşmada "kadınları ve erkekleri eşit duruma getiremezsiniz, bu doğaya aykırıdır, kadın ve erkeğin doğaları farklıdır" dedi. Bu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Amerika'yı Müslüman keşifçilerin keşfettiği açıklamasının ardından gelen son kışkırtıcı açıklamaydı.

GUARDIAN: ERDOĞAN: KADIN VE ERKEK EŞİT DEĞİLDİR

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınların erkeklerle eşit olmadığını söylediği konuşmasında feministleri de anneliği reddetmekle suçladı.

Dindar Müslüman Cumhurbaşkanı, biyolojik farklılıkların kadın ve erkeğin aynı fonksiyonları yerine getirmesini engelleyeceğini belirterek kadınların kırılgan doğasının her iş için uygun olmadığını ifade etti.

INDEPENDENT: ERDOĞAN: KADIN VER ERKEK EŞİTLİĞİ DOĞAYA AYKIRIDIR

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınlar ve erkekler arasındaki eşitliğin doğaya aykırı olduğunu söyledi. Erdoğan, "Kadınlar ve erkekleri eşit değerlendiremezsiniz, bu doğaya aykırıdır. Hamile bir kadını bir erkeğin çalışması koşullarında değerlendiremezsiniz. Çocuğunu emziren bir kadın bir erkekle eşit tutamazsınız" diye konuştu.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KADEM I. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nde şöyle konuşmuştu:

"Kadın ile erkeği eşit tutamazsınız. O fıtrata terstir. Çünkü fıtratları farklıdır. Tabiatları, bünyeleri farklıdır. Örneğin; iş hayatında hamile bir kadını erkek ile aynı şartlara tabi tutamazsınız. Bir anneyi, örneğin çocuğu emzirmek zorunda olan bir anneyi bu tür yükümlülükleri olmayan bir erkek ile eşit konuma getiremezsiniz. Kadınları, erkeklerin yaptığı her işte çalıştıramazsınız, komünist rejimlerde geçmişte olduğu gibi. Eline ver kazmayı küreği, çalışsın. Olmaz böyle bir şey. Onun narin yapısına ters düşer." (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 18:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
ARAS
ARAS - 3 yıl Önce

evet katiliyorum,kadin daha üstün bir varliktir.

memocan
memocan - 3 yıl Önce

Erdoganin uzaklara gitmesine gerek yoktur.yani basindaki kobaneya baksin yeterlidir.hangi cins daha ustun varliktir.gorur elbete eger gormek isterse.kafaya bakin beyler al burdan yak sultanim.dais.cetelerinin aynisidir.teroristlerde kadini bir kole cocuk yapma makinasi erkegin zevkleri icin yaratilmistir...diyorlar peki bu ve buna benzerleri oyleise kimler dogurdu....ace haberleri varmidir.iste turkiyeyi irana cevirenler bunlar....size oyu verenlere simdiden gecmis olsun diyorum