RedHack, AKP'yi hackledi, Erdoğan'a özür diletti

Redhack üyesi olduğu iddia edilen 14 kişi gözaltındayken, Redhack AKP'nin sitesini hackledi ve Erdoğan'a özür diletti...

RedHack, AKP'yi hackledi, Erdoğan'a özür diletti

Ankara’da ‘Redhack’ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve aralarında oyuncu Barış Atay’ın bulunduğu 14 kişi, emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Redhack üyesi olduğu öne sürülen 14 kişi sorgu için beklerken, Redhack grubu ise o arada AKP’nin resmi sitesini hackledi.

Kızıl Hackerlar, AKP’nin sitesindeki TBMM Grubuyla ilgili haberlerin yer aldığı bölüme “ERDOĞAN’DAN REDHACK ÖZRÜ” şeklinde bir duyuru eklediler. Duyuruda, Başbakan Erdoğan’ın Redhack’e yapılan operasyon nedeniyle özür dilediği belirtildi.

Redhack, AKP’nin resmi sitesi olan Akparti.org’a Başbakan Erdoğan için bir de not düştü:

“25.11.2013 tarihli Akepe meclis grup toplantısında höyküren boşbakan, cuma günü 14 masum gence karşı yapılan redhack şaklabanlık operasyonu nedeniyle en yüksek seviyeden özürlerini beyan etti.

'Cuma günü yaşanan operasyon komedisinden dolayı partim ve milletim adına özür dilerim,' diyerek duygularını ifade eden boşbakan, savcıyı aradığını fakat kontörü olmadığı için mektup gönderdiğini kaydetti.”

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2013, 15:06
YORUM EKLE