06 Ocak 2013 Pazar 12:40
Zübeyir Aydar: Karşı olmamız düşünülemez!

İmralı Adası’nda BDP ile Öcalan arasında yapılan görüşmelere karşı oldukları iddia edilen KCK'nin Avrupa kanadından KCK Yürütme Konseyi Üyesi ve kapatılan DEP’in eski Milletvekili Zübeyir Aydar, konu ile görüşlerini Twitter’den paylaştı.

Aydar, birkaç günden bu yana Türkiye’deki bazı televizyonlarda adının kullanılarak PKK’nin Avrupa kanadının İmralı’da başlatılan diyalog ve çözüm arayışlarına karşı olduğu yönünde haberler yapıldığını belirterek, şöyle dedi:

"Bu konuda; Öncelikle yıllardır ’Muhatap başkan Apo’dur’ diyoruz. Bu açıdan başkanımızla başlatılan diyalog, bizim talebimizdir. Buna karşı olmamız düşünülemez. Bu örgütte şu veya bu isimle farklı kanatlar yoktur. Örgüt bir bütündür ve önderliğinin arkasındadır. Örgütü tanıyanlar bunu çok iyi bilirler. Bunun dışındaki her değerlendirme psikolojik savaş merkezinin manipülasyonlarıdır."

PKK’nın Avrupa Sorumlusu Zübeyir Aydar, Öcalan ile görüşme, diyalog ve müzakerelerin yapılmasının yerinde ve isabetli bir karar olduğunu yineleyerek, "Bizim itirazımız İmralı cezaevine ve dört duvaradır. Bu diyalogun uygun biçimde yürümesi ve sonuç alıcı olması için başkan Apo’nun önünün açılması gerekir, dediğimiz budur" diye konuştu.

Aydar Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları ile ilgili de şöyle dedi:

“CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılçdaroğlu’nun “Ak Parti'ye yeni kredi veriyoruz. Sorunu çözün” demesi önemlidir.  Yerinde bir belirleme ve sorumlu bir yaklaşımdır. CHP’nin barışçıl çözümü istemesi ve diyaloga destek vermesi önemlidir. Şunu söyleyeyim süreç hassas herkes üslubuna dikkat etmelidir diye düşünüyorum. “

Son Güncelleme: 06.01.2013 12:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.