Soma'da arama kurtarma çalışmalarına son mu veriliyor?

Yıldız, madende kalan 'son' 2 işçinin cansız bedenlerinin çıkarıldığını söyledi

Soma'da arama kurtarma çalışmalarına son mu veriliyor?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasında 301 işçinin hayatını kaybettiğini söyledi. Bakan Yıldız'ın madende olduğunu söylediği 'son' 2 işçinin de cansız bedeni çıkarıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Soma'daki maden kazasıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Soma'da 301 kişinin hayatını kaybettiği maden kazasıda, son iki işçinin de cesedi çıkarıldı. Madenden çıkarılan cansız bedenler ambülanslara konularak Kırıkağaç'a götürüldü.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "Şu ana kadar 10 işçimiz vardı dışarı çıkarttığımız dolayısıyla 2 işçimizde yer altındaydı, onların yeri tespit edildi. Bu saat itibarıyla ve çıkarılma işlemlerine başlandı, yangın kontrol altına alındı" demişti.

Bakan Yıldız, "Bugün en az 10 işçimizi daha ailelerine teslim etmeyi planlıyoruz. Buradan çıkarılacak iki işçiyi de ailerine teslim etmeyi planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Madende bulunan son iki işçinin de çıkarılmasıyla birlikte kurtarma çalışmalarının sonlandırılacağını dile getiren Bakan Yıldız, kaza sonrası 485 madencinin sağ kurtarıldığını ifade etti.

Energi ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, maden ocağındaki yangının da kontrol altına alındığını söyledi. Bakan Yıldız, "Kimin ihmali varsa cezasını çekecektir" görüşünü de dile getirdi.

Bakan Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü: "Buradaki facianın siyaset üstü olduğunu söylemiştim. Toplumun her kesimininden gelip acımızı paylaşan herkese teşekkür ediyorum. Sayın Bahçeli ve Sayın Kılıçdaroğlu dahil herkes burada acıyı paylaştı" dedi.

Bakan Yıldız, gece yarısı yaptığı açıklamada ise facianın meydana geldiği maden ocağında yapılan çalışmalar sonucunda iki bloğa da ulaşıldığını ve 14 işçinin yerinin tespit edildiğini söylemişti.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 09:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Göktuğ SALA
Göktuğ SALA - 4 yıl Önce

Yok

Elif Kara
Elif Kara - 4 yıl Önce

allah hepimizin yardımcısı olsun