'Pis Kürtler' deyip 10 saniyede öldürmüşler!

20 yaşındaki Mahir Çetin’in dövülme anı kayıtları dava dosyasına girdi

'Pis Kürtler' deyip 10 saniyede öldürmüşler!

Antalya’nın Kaş ilçesinde 3 Eylül gecesi Kürtçe konuştuğu için linç edilerek öldürüldüğü iddia edilen 20 yaşındaki Mahir Çetin’in dövülme anına ait güvenlik kamera kayıtları ortaya çıktı.

Kayıtlara göre Çetin, yaklaşık 15 kişinin linci sonrası yaşamını yitirdi.

Kaş ilçesinde 3 Eylül gecesi çalıştığı otelde mesaisi bittikten sonra kuzeni Vedat Çetin ile birlikte bir barda eğlenen Mahir Çetin, bar çıkışında tartıştıkları bir grup gençle kavga etti.

Milliyet'te yer alan habere göre olay sırasında kısa süreli baygınlık geçiren Vedat Çetin’in iddiasına göre, kavga kendi aralarında Kürtçe konuştukları için çıktı. Vedat Çetin grubun kendilerine "Pis Kürtler" şeklinde hakaret ederek saldırdığını ifade etti.

Kaş Kaymakamı Selami Kapakkaya ise kavgada etnik bir unsurun söz konusu olmadığını savunarak, görgü tanıklarının ifadelerine de dayanarak, iki tarafın aşırı alkollü olduğunu, sürtüşme ve laf atmadan dolayı kavganın başladığını kaydetti.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Kaş Emniyet Müdürlüğü, 4 Eylül günü 7 kişiyi gözaltına aldı. İfadelerin ardından 6 kişi serbest bırakılırken, üniversite öğrencisi Mehmet Ali Çakmak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kavga sırasında aldığı darbeler sonucu beyin kanaması geçiren ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Çetin, 5 Eylül günü Batman merkeze bağlı Sinan Köyü’nde toprağa verildi.

Mahir Çetin’in ölümüyle ilgili savcılık soruşturması devam ederken olay gecesine ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri de dosyaya girdi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 10:58
YORUM EKLE